Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2016

06.12.2016 Jarosław Sellin o pomyśle na Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, rewitalizacji Góry Św. Anny i aktywnej polityce historycznej

111 144542582810- Dla naszego rządu ochrona miejsc martyrologii, cialis miejsc ważnych z punktu widzenia dziejów Polski, jest niezwykle ważna - deklarował w Loży Radiowej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. - Chcemy jako resort kultury współprowadzić 15 wytypowanych instytucji. Jest wśród nich także Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu - Łambinowicach - potwierdził Sellin.
Nasz gość przyjechał do Opola, by podpisać w marszałkiem list intencyjny w sprawie wspólnego prowadzenia CMJW. - W grę oczywiście wchodzi także współfinansowanie działalności placówki - zaznaczył Sellin.

Naszego gościa spytaliśmy także o szanse na rewitalizację Góry Św. Anny. Sellin stwierdził, że projekt zgłoszony do tak zwanego kontraktu regionalnego nie był dostatecznie dobrze przygotowany, ale sprawa nie jest przegrana, bo w marcu przyszłego roku ogłoszony zostanie kolejny konkurs adresowany do Pomników Historii.

Sellin mówił także o planach celebrowania setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Te obchody wpisują się w ogólnopolski projekt "Niepodległa", który nasz gość pilotuje z ramienia resortu kultury.

- Już teraz pracujemy nad obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - zapowiedział wiceminister kultury.