Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2016

25.11.2016 Wiceminister kultury: nie zajmujemy się tylko historią

pr 2- Zdecydowaliśmy się współprowadzić Warszawską Operę Kameralną, medical Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie czy Orkiestrę Kameralną Amadeus - wyliczał Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opowiadając o inicjatywach ministerstwa niezwiązanych bezpośrednio z polityką historyczną.

Z drugiej strony, jak podkreślał gość Dwójki, "w dziedzinie polityki historycznej, która powinna się opierać na działaniu trwałych instytucji, mamy wiele luk do wypełnienia". - Chcemy, by w 2018 roku kilka nowych muzeów było już otwartych, m.in. Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego czy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - mówił Jarosław Sellin.
W rozmowie również: o programie "Niepodległa" związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, o zmianach w takich placówkach jak Narodowy Instytut Audiowizualny i Filmoteka Narodowa (plany połączenia tych podmiotów) czy Instytut Adama Mickiewicza i Instytuty Polskie działające za granicą (czy IAM będzie koordynował prace tych insytutów?).
W audycji podsumowującej miniony rok w polskiej kulturze nie zabrakło również pytania o prace nad ustawą medialną. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.