Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2015

2015

29.12.2015 „PO chciała zorganizować sobie bezpiecznik w formie totalnej dominacji w TK”.

tvp1 b? Mam nadzieję, ed że żaden poważny prawnik, search poważny sędzia, viagra nie będzie anarchizował instytucji publicznej, jaką jest Trybunał Konstytucyjny ? powiedział w programie ?Polityka przy kawie? w TVP 1 wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS). Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek podpisał nowelizację ustawy o TK. Pośpiech przy wprowadzaniu zmian w prawie skrytykował Jacek Protasiewicz z PO. ? Był on potrzebny po to, by doprowadzić do faktycznego paraliżu TK ? ocenił. Zobacz nagranie programu


Zmiany w ustawie o Trybunale wchodzą w życie natychmiast. Prezes TK Andrzej Rzepliński zapowiedział rozpatrzenie spodziewanej skargi opozycji wobec ustawy w niepełnym, 10-osobowym składzie tej instytucji.

Sellin skrytykował te deklaracje. ? Trybunał składa się z 15 sędziów. TK jest po to, by realizować prawo, a przede wszystkim pracować. Niestety w czasie tego sporu wyszło m.in. że polski trybunał w porównaniu z trybunałem niemieckim orzeka 10 razy wolniej ? stwierdził polityk PiS. Dodał, że kontrowersyjna ustawa ma usprawnić prace Trybunału.

? Ta ustawa miała na celu także to, by sędziowie zajęli się pracą w trybunale, a nie np. pracą na uczelniach czy podróżami zagranicznymi ? powiedział.

Paraliż TK

Jacek Protasiewicz zapowiedział, że podpisana przez prezydenta ustawa zostanie zaskarżona. Jego zdaniem błędem było wprowadzenie natychmiastowego obowiązywania nowego prawa. ? W dobrej praktyce legislacyjnej istnieje zasada vacatio legis ? przypomniał polityk PO. Według niego szybka procedura wprowadzania zmian w ustawie TK miała na celu doprowadzenie do jego ?faktycznego paraliżu?.

Sellin ripostował, że również zaproponowane w czerwcu przez PO zmiany w TK wynikały z politycznej kalkulacji. ? Wiedzieliście, że przegracie wybory parlamentarne. Postanowiliście sobie zorganizować bezpiecznik na okres rządów PiS w postaci totalnej dominacji w TK ? powiedział wiceminister kultury.
Brakujące środki na ?500+?

Wiceminister kultury odniósł się także do doniesień o braku środków na realizację programu 500+, zakładającego wypłatę 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko. Jak pisał ?Puls Biznesu?, program będzie kosztował więcej niż początkowo zakładano. Sellin tłumaczy to trudnościami w oszacowaniu, ilu rodziców faktycznie skorzysta z budżetowych środków na opiekę nad potomstwem.

? To będzie program dobrowolny. Jak ktoś nie zgłosi się do urzędu, to tych pieniędzy nie otrzyma ? powiedział.

28.12.2015 Rozmowa polityczna - ustawa o Trybunale weszła w życie

Pn2logoW Dzienniku Ustaw w poniedziałek po południu opublikowano nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Oznacza to, healing że weszła ona w życie. Wcześniej - w poniedziałek przed południem - podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Gośćmi Dominiki Długosz są: Jarosław Sellin (PiS) oraz Michał Szczerba (PO)

 

 

 

23.12.2015 J. Sellin gościem "Listy przebojów"

 

muzycznedary

Czytaj więcej...

28.12.2015 Jarosław Sellin: jest oczekiwanie na reformę mediów publicznych

logo pr3Projekt ustawy zmieniającej media publiczne jest już właściwie gotowy. W Sejmie pojawi się na przełomie 2015 i 2016 roku - mówił w Trójce wiceminister kultury.

Gość audycji "Salon polityczny Trójki" dodał, find że nad gotowym projektem zostaną przeprowadzone konsultacje. - Debata publiczna odbywa się w Sejmie. Będą także prowadzone rozmowy w poszczególnych regionach, case bo są tam środowiska dziennikarskie zainteresowane sprawą - podkreślił.

Rozmówca Marcina Zaborskiego przyznał, link że nie da się całkowicie uwolnić mediów publicznych spod wpływu polityków. - Ważne jest jednak, aby te media tworzyli bardzo dobrzy dziennikarze - podkreślił.
Krzysztof Czabański, wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów, poinformował niedawno, że plan zmian w mediach publicznych zakłada opracowanie dwóch ustaw. Pierwsza będzie dotyczyła przede wszystkim misji i sposobu organizacji mediów publicznych, a druga - ich finansowania.

Jarosław Sellin mówił w audycji o Radzie Mediów Narodowych, która ma zajmować się wyłanianiem szefów mediów publicznych. Odniósł się także do zapowiedzi rządu dotyczących zatrzymania monopolizacji mediów przez kapitał zagraniczny.

 

25.12.2015 Jarosław Sellin - m.in. o planach na rok 2018

pill Helvetica, mind sans-serif; font-size: 14px; line-height: normal; text-align: justify;">gpvodZ Jarosławem Sellinem wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozmawia Jacek Sobala. Zobacz nagranie programu