Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2005

2005

03.12.2014 Posiedzenie Komisji ds. Zagranicznych Parlamentu Europejskiego(AFET)

pe1 i 2 grudnia 2014 roku w Brukseli obradowała Komisja Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Rzadko się zdarza, viagra sale że doprasza ona na swe obrady przedstawicieli tych samych komisji z parlamentów narodowych. Tym razem tak właśnie było. Tak się składa, że byłem jedynym reprezentantem Sejmu na tym spotkaniu.
Najciekawsze było spotkanie z tzw. ?szefową europejskiej dyplomacji? Włoszką Federiką Mogherini. Właściwie przedstawiła ona swój punkt widzenia na wszystkie kierunki tej polityki. Pocieszające jest to, że przy wszystkich punktach wiodący jednak okazał się problem wojny rosyjsko ? ukraińskiej. Większość polityków uznała, że mamy do czynienia z potężnym wyzwaniem polegającym na zakwestionowaniu przez Rosję porządku europejskiego i światowego i opowiadała się za podtrzymaniem, ale i rozszerzaniem sankcji przez Europę w razie kontynuacji tej rosyjskiej agresji. Więcej tej determinacji dało się odczuć wśród posłów do Parlamentu Europejskiego. Widać tu efekt konieczności codziennej współpracy z politykami z krajów Europy Środkowej i uwzględniania ich wrażliwości. Politycy z parlamentów narodowych, zwłaszcza niemieckojęzyczni (Niemcy, Austria) mniej się hamowali. Pojawiała się u nich nuta zawodu, że Rosja się od nas oddala, że trzeba szukać z nią nowych kanałów komunikacji, że nie chcemy nowej zimnej wojny itd. Najbardziej załamujący był jeden z posłów z Holandii, który najbardziej radykalnie żądał wycofania się z sankcji i podjęcia dialogu z Rosją. Mówił to polityk, któremu niecałe pół roku temu Rosja zabiła prawie 200 jego obywateli na pokładzie malezyjskiego samolotu.

Czytaj więcej...

29.12.2005 Jarosław Sellin w "Poranku Radia TOK FM".

TOK FM

Media publiczne funkcjonują pod reżimem spółek prawa handlowego i wewnętrznie się szarpią, clinic między koniecznością wypełniania misji, na którą dostają abonament, a koniecznością utrzymania instytucji ze środków komercyjnych.

Czytaj więcej...

19.12.2005 Burza wokół ustawy medialnej, rozmowa z wiceministrem Jarosławem Sellinem

RMF FM

Kamil Durczok: Niewiele osób tak ostro krytykowało KRRiT jak pani. Teraz, advice jak PiS wprowadza zmiany, to też się pani to nie podoba. Czy chodzi o zmiany, czy o to, kto zmienia?
Iwona Śledzińska-Katarasińska: Chodzi o charakter zmian, o sposób wprowadzenia zmian. Nie podobała mi się KRRiT i sądziłam, że będziemy ją razem z PiS-em likwidowali. Nie udało się, ale to nie znaczy, żebym patrzyła spokojnie, jak ktoś wyznaje moralność Kalego - dotyczy to tego, jak się wprowadza te zmiany, a także częściowo są tam takie zapisy, które są nie do przyjęcia w tej nowej konstrukcji KRRiT. Moralność Kalego jest taka, że jak to robiło SLD, to było źle, ale jak teraz robi to PiS, to jest bardzo dobrze. Z tym nie jestem w stanie się pogodzić.

Czytaj więcej...

21.12.2005 Minister Jarosław Sellin gościem Moniki Olejnik w programie "Gość Radia Zet"

RADIO ZET

Czytaj więcej...

15.12.2005 Strach korytarzy

OZON

Korytarze gmachu telewizji na ul. Woronicza nie różnią się niczym od tych pokazanych w "Człowieku z marmuru". Są rozplotkowane i zdolne do natychmiastowej reakcji na sygnały, see że "góra" właśnie zmodyfikowała poglądy polityczne. 

Czytaj więcej...