Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2008

2008

31.12.2008 Sellin o zamieszaniu w TVP: Szarpanina szkodliwa instytucjonalnie

TOK FM

Słuchaj: http://bi.gazeta.pl/im/9/6110/m6110779.mp3

22.12.2008 Sellin: przestrzegałem przed wpuszczeniem ich do mediów

TVN24

- To Jarosław Kaczyński odpowiada za obecną sytuację w TVP - uznał w "Magazynie 24 godziny" były polityk PiS, rx Jarosław Sellin. Według Jerzego Wenderlicha z SLD, cheap wybór Piotra Farfała na p.o. prezesa TVP to "porażka cywilizacji białego człowieka", clinic a posłanka PO - Iwona Śledzińska-Katarasińska stawia sprawę jasno: - Mnie jest naprawdę wszystko jedno.
Jarosław Sellin, polityk Polski XXI, a wcześniej Prawa i Sprawiedliwości, przyznał, że przed trzema laty miał swój wkład w ustawowe prace nad zmianą prawa medialnego, przygotowywanego przez PiS. Według Sellina, prace te były skoncentrowane na koalicję PO-PiS, która jednak ostatecznie nie powstała. - PiS przeprowadził tę ustawę i skonsumował - powiedział Sellin. Jak oświadczył były polityk PiS, on jednak "za konsumpcję nie odpowiada". Iwona Śledzińska-Katarasińska: Mnie jest wszystko jedno

Czytaj więcej...

13.12.2008 Polska XXI przeciąga samorządowców PiS i PO

TVP INFO

Liderzy Polski XXI rozpoczynają na dobre budowę struktur terenowych. Z ustaleń serwisu tvp.info wynika, sales że ruch próbuje pozyskać samorządowców z PO i PiS. Głównie tych, którzy mają jakieś wewnątrzpartyjne zatargi. 

Nieoficjalnie wiadomo, że do Polski XXI chce przystąpić grupa samorządowców PiS z dwóch województw: Kujawsko-Pomorsiego i Opolskiego. Ze stowarzyszeniem związali się też samorządowcy PO z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Lubuskiego i Lubelskiego. Polska XXI prowadzi także rozmowy z samorządowcami wewnętrznie skonfliktowanej Platformy z Zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

14.12.2008 Jarosław Sellin gościem programu "Młodzież Kontra"

TVP INFO

Jarosław Sellin był gościem programu "Młodzież Kontra" pt. "Jaka będzie ta nowa Polska XXI na polskiej scenie politycznej?" Podczas półgodzinnego programu odpowiadał na pytania członków młodzieżówek partyjnych i internautów.

Zobacz nagranie programu: salve 20081215845912.strona" target="_blank">http://ww6.tvp.pl/7426,20081215845912.strona

08.12.2008 Stosunki polsko- amerykańskie- relacja z "Debaty Wspólnoty"

02 grudnia 2008 odbyła się kolejna konferencja z cyklu "Debaty Wspólnoty". Tym razem AKWS poruszyło temat: "Stosunki polsko-amerykańskie". Do dyskusji zaprosiliśmy:

TOMASZ PŁUDOWSKI, price dr ; amerykanista, sickness
LONGIN PASTUSIAK, prof. dr hab. ; amerykanista,
JAROSŁAW SELLIN, przewodniczący koła poselskiego POLSKA XXI,

Dyskusja przybrała charakter ekspercki, na co zdecydowanie wpływ miały szczegółowe pytania moderatorów. Stosunki polsko - amerykańskie od lat kształtowane są przez stronę polską jako wyjątkowo ścisłe, a przede wszystkim bilateralne. Rodzi się pytanie: czy Polska i kwestie związane ze wspólną polityką są równie entuzjastycznie odbierane przez władze, grupy interesu w USA?

Głównym zagadnieniem poruszanym podczas dyskusji była sprawa tarczy antyrakietowej, która miałaby powstać w Polsce na podstawie amerykańskich projektów. Prelegenci są zgodni - obecny rząd prowadzi lepszą politykę w tej sprawie. Zastanawiają się jak nowo wybrany prezydent - Barack Obama, potraktuje tę kwestię, tak ważną dla Polaków, a jak zdaje się niszową dla społeczeństwa USA. Pada stwierdzenie, że problem obrony antyrakietowej jest rozpatrywany wyłącznie w kręgach specjalistycznych, u nas, z oczywistych powodów to temat pierwszych stron gazet, sprawa niemal najwyższej rangi. Jarosław Sellin przywołuje genezę pomysłu na wybudowanie tarczy antyrakietowej w Europie, przypomina, że ta konstrukcja miała zapobiec scenariuszowi obrzucania się bombami atomowymi przez państwa posiadające tego typu technologie, a pierwszym inicjatorem takiego zabezpieczenia był Ronald Reagan.

Kolejny panel debaty dotyczył pakietu korzyści, na które polska liczyła chętnie godząc się na udział w misjach militarnych. Wydaje się, że poza zdobytym doświadczeniem, "obyciem się" z nowoczesnymi technologiami oraz splendorem bycia partnerem USA w tych działaniach, nasz kraj nie zyskuje nawet połowy ze swoich oczekiwań. Profesor Longin Pastusiak przyznaje, że polskie firmy nie otrzymały odpowiedniej liczby kontraktów w Iraku, rząd USA niewiele zrobił w tej sprawie, nawet Niemcy czy Chiny wynegocjowały umowy o większej wartości w odbudowie państwa irackiego. Tomasz Płudowski, z kolei, przypomina, że udział w misji w Iraku był swego rodzaju zrealizowaniem polskich idei. Dla nas to nie była walka o kontrakty, chcieliśmy raczej widzieć nasz udział jako pomoc dla uciemiężonych, jako że nasz naród w szczególny sposób doświadczał tej krzywdy. Upominanie się teraz "o swoje udziały" zwyczajnie nam nie przystoi. Jarosław Sellin na swój sposób pociesza, przypominając o rosnącym znaczeniu Polski w polityce amerykańskiej. USA nie może nie przejmować się rewizjonizmem Rosji, z geograficznego punktu widzenia liczy właśnie na Polskę.

Podczas konferencji swoje miejsce znalazły również kwestie walki z terroryzmem, możliwości objęcia wyższych stanowisk w NATO przez polskich przedstawicieli czy stosunki z USA widziane w wymiarze polskiej polisy ubezpieczeniowej. Serdecznie dziękujemy przybyłym prelegentom za rzeczowy udział w dyskusji, warto poznać zdanie specjalistów w ramach pewnych dziedzin dla weryfikacji hipotez i osądów propagowanych w mediach.