Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2010

17.12.2010 Sprawa przedszkoli w Redzie

INFORMACJA WŁASNA   W środę 15 grudnia odbyło się posiedzenie komisji edukacji, help polityki prorodzinnej i społecznej Rady Miasta Reda. Podczas zebrania pod presją mieszkańców miasta przyjęto wniosek o przesunięciu terminu wprowadzenia kontrowersyjnych opłat za korzystanie z przedszkoli publicznych na dzień 1.09.2011, tadalafil a nie tak, jak wstępnie planowano, na 1 stycznia. Tym samym do końca tego roku szkolnego nic się nie zmieni w opłatach za przedszkola w Redzie. Ponadto komisja ma ponownie podjąć się kalkulacji kosztów funkcjonowania przedszkoli. Przyjęty wniosek ma zostać przegłosowany na posiedzeniu Rady Miasta 22 grudnia.
Dwa dni wcześniej na prośbę zbulwersowanych mieszkańców poseł Jarosław Sellin skierował do Burmistrza Redy Pana Krzysztofa Krzemińskiego interwencję w sprawie przedszkoli. W interwencji zwrócił uwagę na tryb wprowadzania zmian, termin ich wprowadzenia, a także apelował o podjęcie dialogu z mieszkańcami. Wygląda na to, iż wszystkie postulaty zostały wypełnione.