Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2010

2010

28.12.2010 Jarosław Sellin w Graffiti

RADIO PIN / POLSAT NEWS     Michaił Chodorkowski stał się symbolem - tak Jarosław Sellin z PiSu komentuje uznanie byłego szefa Jukosu za winnego przywłaszczenia 218 mln ton ropy naftowej i wyprania uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Tak uznał wczoraj moskiewski sąd.
Chodorkowski to już nie jest oligarcha, erectile który może wspierać opozycje miliardami dolarów, remedy ale stał sie symbolem - mówi w programie Graffiti w Polsat News Jarosław Sellin:
Wysłuchaj nagrania progamu

23.12.2010 Kto powinien zarządzać ECS: minister czy prezydent Gdańska?

DZIENNIK BAŁTYCKI  Europejskie Centrum Solidarności powinno być samorządowe czy rządowe, pharmacy gdańskie czy narodowe? Pytanie o dalsze funkcjonowanie jednej ze sztandarowych gdańskich instytucji kulturalnych jest problemowe.

Czytaj więcej...

21.12.2010 Łukaszenka za często gościł na salonach

NASZ DZIENNIK  Z posłem Jarosławem Sellinem (PiS), treat członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, view rozmawia Łukasz Sianożęcki

Jak ocenia Pan zatrzymanie przez milicję kandydatów opozycji na prezydenta Białorusi i spacyfikowanie manifestacji po wyborach?
- Uważam, że prowadzona wobec Białorusi zarówno przez Unię Europejską, jak i Polskę, polityka kija i marchewki, która niejednokrotnie ma sens, powinna być obecnie zdecydowanie bardziej wyrazista. To znaczy teraz trzeba ową marchewkę schować, a użyć kija. Wszystko wskazuje na to, że w relacjach z Mińskiem znowu się cofamy, a procesy znacznej liberalizacji i demokratyzacji Białorusi, które niektórzy już zdawali się dostrzegać, nie nastąpiły. Wczorajsze wydarzenia są jednym z najbardziej brutalnych ataków na prawa opozycji w ostatnich latach. Trzeba więc bardzo ostro zareagować na działania liderów tego reżimu. W mojej opinii, należałoby zakazać im wjazdu do Unii Europejskiej. Jeśli są takie możliwości, to należy także zabronić zakładania kont w bankach im oraz ich rodzinom. Zablokować wydawanie wiz i możliwość studiowania na europejskich uniwersytetach. Natomiast z drugiej strony należy jeszcze szerzej otworzyć się na społeczeństwo białoruskie. Zwiększyć fundusze na stypendia dla zwykłych Białorusinów, na fundacje wspomagające ich działalność, na media, które do nich docierają. Tak powinna wyglądać w mojej opinii polityka wobec Białorusi

Czytaj więcej...

21.12.2010 Sellin: Można było wywalczyć więcej, przynajmniej równowagę w śledztwie

TOK FM Jarosław Selin gościem "Poranka Radia TOK FM"

Wysłuchaj nagrania audycji

19.12.2010 Przestańmy zamulać, pokażmy wszystko

TVN 24    Politycy opozycj(J. Sellin - PiS, order Ryszard Kalisz - SLD, Elżbieta Jakubiak - PJN)  oraz Eugeniusz Kłopotek z koalicyjnego PSL opowiedzieli się za jawnością raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej w programie TVN24 "Kawa na ławę" . Tylko Andrzej Halicki z PO był przeciwny. - Czemu broni pan tej tajności? - dociekał Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Czytaj więcej...