Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2013

22.12.2013 - Z optymizmem podchodzę do prognoz na 2014 rok

POLSAT NEWS - Gośćmi programu ?Kalkulator Polityczny? byli: Jarosław Sellin (PiS), vialis 40mg Marcin Kierwiński (PO) i Bogusław Liberadzki (SLD). Rozmowa rozpoczęła się tematem okresu świątecznego. Poseł Sellin pytany czy z nadzieją patrzy w nowy rok odpowiedział: ?Okres świąt Bożego Narodzenia, sale który naturalnie łączy się z Nowym Rokiem, skłania do podsumowań. Z dużym optymizmem podchodzę do prognoz na 2014 rok, choćby z tego powodu, że moje środowisko polityczne od ponad pół roku, stabilnie jest wskazywane przez Polaków jako najpopularniejsza partia polityczna w Polsce, a wiemy że w przyszłym roku mamy ważne wybory europejskie i samorządowe. Żyjemy nadzieją na zmianę w Polsce, bo taka zmiana jest konieczna i sądzę, że gwarantem tej zmiany jest Prawo i Sprawiedliwość.?

 

Kolejnym tematem była sytuacja w polskiej służbie zdrowia. „Mamy w uszach zapewnienia, które minister Arłukowicz składał pół roku temu, powołując panią Pachciarz na prezesa NFZ, o jej wybitności i profesjonalizmie. Teraz nastąpiło odwołanie, które jednak wielu Polakom, przypomina szukanie kozła ofiarnego, bo jednak minister Arłukowicz na konwencji PO usłyszał kilka surowych słów pod swoim adresem i myślę, że minister postanowił wskazać winnego tej sytuacji. Prawda jest taka, że minister Arłukowicz jest najsłabszym ogniwem tego rządu, który dostał to stanowisko za to, że przeszedł z jednego środowiska politycznego do drugiego i zmarnował te dwa lata. Dlatego złożyliśmy wniosek o wotum nieufności dla tego ministra i myślę, że będziemy go w styczniu rozpatrywać. Postępuje proces komercjalizacji szpitali, który tak naprawdę jest ukrytym procesem prywatyzacji, do tego dokładamy propozycję ministra, żeby były dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Widać wyraźnie, że polityka zdrowotna PO zmierza do tego, by sprywatyzować usługi służby zdrowia i w gruncie rzeczy leczeniu będą tylko bogatsi pacjenci.”- powiedział poseł Jarosław Sellin.

Ostatnim tematem rozmowy była wizyta ministra spraw zagranicznych Rosji w Polsce.  „We wszystkich płaszczyznach rozmowy zwycięzcą jest Rosja. Ukraina została przyciągnięta na stronę rosyjską, Unia Europejska przegrała, również z powodu braku aktywności polityki polskiej. Jeśli chodzi o wrak Tupolewa, to błędy zostały przez rząd popełnione już na początku śledztwa, gdzie zostało ono oddane obcemu państwu. Jeśli chodzi o wizy, to Rosjanie chcą zniesienia wiz dla swoich obywateli na terenie całej Unii Europejskiej i  przez to tworzy się dla nich większa szansa że tak się stanie, niż dla krajów które aspirują aby się w niej znaleźć: Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu czy Armenii. W ten sposób Rosja wygrywa punkt po punkcie, a Polska i UE nie umieją swoich celów realizować.