Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2012

2012

31.12.2012 - Kto kolonizuje naszą kulturę

Tu podaj tekst alternatywny

Radio WNET - Były wiceminister Jarosław Sellin w rozmowie z Pawłem Badzio, vcialis 40mg a komentuje przy pomocy gitarowej ballady (i nie tylko) Paweł Piekarczyk.
 - Polska tworzy wspaniałe dzieła kultury - mówi J. Sellin -  być może to jest najciekawszy produkt eksportowy, there który możemy dać światu. Ale to wymaga pracy, price właściwej promocji i odpowiedniego mecenatu państwa. Kultura i dziedzictwo narodowe nie powinny być oddane jedynie siłom rynkowym i presji komercji.  Program "Patriotyzm jutra" został szybko skasowany przez obecną administrację. 

Czy środowisko Gazety Wyborczej kolonizuje kulturę i czy to się mu uda? Czy mecenat państwowy musi być partyjny?

- Mamy do czynienia ze zjawiskami, które cofają nas do PRL-u - mówi J. Sellin - do podobnej jednorodności mecenatu państwowego, za który odpowiedzialny jest rząd i samorządy od niego uzależnione. Treści awangardy, hip-hopu, które nie podobają się czynnikom rządowym, omijane są przez nie szerokim łukiem, a czasami nawet blokowane przez stacje radiowe i telewizyjne. 

Otóż wydaje się, że Platforma Obywatelska dała się skolonizować nie tylko przez środowisko Gazety Wyborczej, ale też przez lewacką "Krytykę Polityczną". Dowodem na to był choćby Kongres Kultury we Wrocławiu, organizowany w czasie Prezydencji Polski w Unii Europejskiej, a którego program był wymyślony przez ludzi związanych z "Krytyką Polityczną". Same hasło było już bulwersujące: "Kultura na rzecz miany społecznej". To wszystko działo się chwilę po beatyfikacji Jana Pawła II, bezsprzecznie największego Polaka w historii naszego kraju.    słuchaj nagrania audycji

27.12.2012 - Była to poważna afera, aczkolwiek potem zdarzały się afery jeszcze poważniejsze

Tu podaj tekst alternatywny

SUPERSTACJA - Rozmowa dotyczyła afery Rywina, troche która wybuchła w Polsce dokładnie 10 lat temu. ?Była to poważna afera, aczkolwiek potem zdarzały się afery jeszcze poważniejsze. Mówię tu o aferze hazardowej i aferze Amber Gold, aczkolwiek dzisiejsza władza nie jest już tak odważna w wyjaśnianiu afer i raczej ma skłonności do zamiatania ich pod dywan. Trzeba to oddać ówczesnej władzy SLD i Leszka Millera, że jednak zgodziła się na tę komisję śledczą, która ujawniła przez rok swojego działania, pewien stan obyczajów i relacji między światem polityki, biznesu i światem mediów. I był to świat gorszący zdecydowaną część opinii publicznej. Jeśli chodzi o wymiar karny, to został ukarany tylko główny bohater tej afery. Jednak sposób oddziaływania oraz to w jaki sposób ze sobą rozmawiano, komunikowano się, jak na siebie wzajemnie wpływano, spowodował, że ludzie mieli takie odczucie, że wolą jednak bardziej transparentne relacje między tymi światami. Niestety dzisiaj, praktyki z tamtych czasów wróciły. Prawdą jest, że ta afera rozpoczęła pewne przegrupowanie na polskiej scenie politycznej i moim zdaniem w miarę trwały upadek formacji postkomunistycznej, bo przypomnijmy, że w roku 2001 ta formacja zdobyła 41% głosów, a dziś od wielu lat oscyluje w granicy 10%. Tak naprawdę afera ta wzięła się z próby stworzenia własnego koncernu medialnego przez postkomunistyczną lewicę trochę chcąc iść na skróty, uwłaszczając się na majątku publicznym i w gruncie rzeczy była to próba powtórzenia podobnego scenariusza jak na początku lat dziewięćdziesiątych. Nastąpiło przegrupowanie polityczne, na którym wyrosła potęga i PiS i PO. Obecna ekipa, rządząca w Polsce od kilku lat zachowuje się tak jakby nie podlegała żadnej kontroli i myślę, że może to się dla nich bardzo surowo zakończyć, zwłaszcza w przestrzeni medialnej? ? powiedział poseł Jarosław Sellin.

22.12.2012 - Polska dała się wyszydzić Rosjanom

Tu podaj tekst alternatywny

POLSAT NEWS - Rozmowa rozpoczęła się tematem dotyczącym braku sprawy zwrotu wraku Tupolewa na agendzie szczytu UE-Rosja, story mimo zabiegów Radosława Sikorskiego u szefowej dyplomacji unijnej ?Jak powiedział dziś Vytautas Landsbergis, find twórca niepodległej Litwy, sildenafil  Polska w sprawie katastrofy smoleńskiej, dała się wyszydzić przez Rosjan, którzy traktują wrak Tupolewa jak zdobycz wojenną. Trzeba było dojść do wniosku, że była to katastrofa samolotu wojskowego NATO-wskiego i od początku uruchomić międzynarodowe śledztwo. W sytuacji, w której teraz jesteśmy, jest to strasznie spóźnione i nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów. Rosja lubi taką grę, że coś od nas chcą i będą przedłużać sprawę i stawiać jakieś warunki? ? powiedział poseł Jarosław Sellin.

Czytaj więcej...

23.12.2012 - Sellin: "Trudno być optymistą"

Tu podaj tekst alternatywny

Wytykajmy błędy, find ale nie potępiajmy człowieka, taka postawa polityków marzy mi się w przyszłym roku - mówi dla Stefczyk.info Jarosław Sellin, poseł PiS, w niezbyt optymistycznym podsumowaniu roku.

 

Stefczyk.info: Większość Polaków w comiesięcznych badaniach satysfakcji w mijającym roku mówiła, że żyje im się coraz gorzej, a sprawy idą w złym kierunku. Zgadza się pan z nimi?

Jarosław Sellin: Dopóki rządzi PO, to rzeczywiście nie można powiedzieć, że sprawy odą w dobrym kierunku, bo to jest środowisko, które jest pozbawione silnego instynktu państwowego i raczej zamieniło rząd w jedną wielką agencję reklamową i nie podejmuje właściwych wyzwań, które stoją przed Polakami. Jest wiele przesłanek ku temu, że idzie gorsze. Coraz trudniejsza sytuacja wewnętrzna, która Polacy odczuwają, jeśli chodzi o wadliwą politykę gospodarczą i związane z tym skutki, czyli osłabienie rozwoju gospodarczego i bezrobocie, ale też osłabianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, które zaczęło się od błędnych decyzji już 5 lat temu, kiedy zdecydowaliśmy się zrezygnować z pewnej podmiotowości w budowaniu tej polityki zagranicznej, a płynięcie w głównym nurcie, jak to już wówczas nazwano.

Czytaj więcej...

19.12.2012 - Konwencja o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet jest ewidentnie dokumentem ideologicznym

Tu podaj tekst alternatywny

POLSAT NEWS - Rozmowa rozpoczęła się tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws katastrofy smoleńskiej. ?Temat ten dzieli Polaków dlatego, cialis że rząd polski popełnił mnóstwo błędów związanych z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej. Przede wszystkim oddał pierwszoplanową rolę w ręce obcego państwa, w czasie gdy w katastrofie zginęła 1/3 elity państwa polskiego z prezydentem na czele. I w tej chwili, państwo niezbyt Polsce przyjazne prowadzi w tej sprawie śledztwo i trzyma dowody. Polska może obecnie prowadzić tylko wtórne śledztwo w tej sprawie. Większość Polaków nie wierzy w raport rosyjskiego MAKu, który był raportem po prostu kłamliwym i obraźliwym dla Polski i Polaków. W międzyczasie mnóstwo naukowców wypowiedziało się w tej sprawie i uważam, że powinni oni się spotkać i na ten temat porozmawiać. Bo ci politycy, których widzieliśmy dziś na spotkaniu u prezydenta Komorowskiego nie są fachowcami w sprawie wyjaśniania przyczyn katastrof lotniczych. Wydaje mi się, że zostaliśmy skazani przez premiera Donalda Tuska na to, że musimy rozmawiać o tym w co kto wierzy, a nie co kto wie. I to jest problem., który dzieli dziś Polaków.

Czytaj więcej...