Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2011

30.12.2011 Jarosław Sellin gościem Polsat News

POLSAT NEWS/informacja własna - Jarosław Sellin gościem Polsat News. Tematem audycji było wystąpienie ministra Arłukowicza dotyczące leków refundowanych.  Poseł Jarosław Sellin następująco odniósł się do tego problemu:

„Po wysłuchaniu ministra zdrowia Arłukowicza nasuwa się zasadnicze pytanie. Dlaczego mimo że ustawa weszła w życie kilka miesięcy temu, akty wykonawcze do tej ustawy zostały sporządzone tak późno? Są to zaniedbania, za które odpowiada była minister Ewa Kopacz. W związku z tym tuż przed Wigilią okazało się, że nie wiadomo które leki są refundowane, aptekarze nie wiedzą na czym stoją, lekarze nie wiedzą na czym stoją co wywołało gigantyczne kolejki w aptekach. Ustawa powstała ponad pół roku temu, a listy leków refundowanych poznaliśmy 23 grudnia tuż przed Wigilią. Jest to po prostu kompromitujące dla tego rządu. Wszystkie korekty wprowadzone przez ministra Arłukowicza po wybuchu afery zostały podpowiedziane przez fachowców, polityków, pacjentów, media. Widać tu wyraźnie postępowanie rządu, który sprawdza gdzie jest opór społeczny i gdy opór jest zbyt duży, porostu się wycofuje. Rząd przede wszystkim powinien wycofać się z absurdalnej ustawy czyniącej w lekarzy detektywów, którzy muszą sprawdzać czy pacjent jest ubezpieczony czy nie i w jakim stopniu przysługuje mu refundacja leków. Jedynym rozwiązaniem jest gigantyczna operacja połączenia baz danych NFZ i ZUS”.