Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2011

12.12.2011Jarosław Sellin o stanie wojennym, suwerenności i głupocie polskich służb państwowych

POLSAT NEWS Tematem audycji był spór na temat stanu wojennego w Polsce, pilule trwający już od 30 lat. Poseł Jarosław Sellin odniósł się do tego następująco: „Prawda jest taka, że Jaruzelski ze swoją ekipą ogłosił stan wojenny w Polsce przede wszystkim dlatego, żeby bronić interesów władzy komunistycznej w Polsce i resztek jej ideologii. Jeśli doszło do Okrągłego Stołu to tylko dlatego, że Jaruzelskiemu nic się nie udało w latach 80-tych, że opór społeczny i narodowy był coraz silniejszy, i że pojawił się Gorbaczow i pierestrojka i nie było już wsparcia za plecami bo rozpadał się Związek Radziecki. 13 grudnia jest pewnym fragmentem historii Polski wybijającej się na niepodległość i suwerenność. Refleksja nad niepodległością i suwerennością jest obowiązkiem w każdym momencie a zwłaszcza wtedy gdy ktoś zaczyna to kwestionować. Jeśli ktoś chce przekazać część suwerenności na rzecz sąsiedniego państwa lub instytucji międzynarodowych, zgadzając się na kontrolę budżetu polskiego poza polskimi granicami jest to niczym innym jak ograniczeniem suwerenności. Co znaczy wprowadzanie w Polsce podatku europejskiego, sprzecznego z polską konstytucją? Refleksja z tym związana jest zawsze aktualna”.
Rozmowa przeniosła się na temat zatrzymania przez polskie służby opozycjonisty białoruskiego Alesia Michalewicza. „W tej sytuacji nie wiem gdzie jest granica głupoty polskich służb państwowych. Mieliśmy już przypadek zatrzymania innego białoruskiego opozycjonisty Alesia Bieleckiego, który w skutek donosu państwa polskiego trafił do wieloletniego więzienia na Białorusi.  Miało to być naprawione, miały być wysłane odpowiednie instruktaże dla polskich służb i mamy kolejną taką historię. Na skutek listu gończego takiego państwa jak Białoruś, polskie służby zatrzymują znanego opozycjonistę, który był niezależnym kandydatem na Białorusi” – powiedział Jarosław Sellin.