Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

8.10.2017 Sellin: w najbliższym czasie reforma sądownictwa zostanie zakończona

zetlogoGośćmi Joanny Komolki i Bartosza Kurka w programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' byli: Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS), Sławomir Neumann (PO), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), Stanisław Tyszka (Kukiz'15) oraz Jakub Stefaniak (PSL).
W sobotę odbyła się konwencja Solidarnej Polski. Zbigniewa Ziobro, który jest szefem tego ugrupowania, zadeklarował chęć współpracy z prezydentem ws. przeprowadzenia reformy sądownictwa. Krzysztof Łapiński w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' zapewnił, że Andrzej Duda jest otwarty na współpracę z rządem Beaty Szydło. Zobacz nagranie programu

 

- To oczywiste, że prezydent jest otwarty na dobrą współpracę z rządem, z całym rządem - powiedział. Dodał, że w ''nie doszukiwałby się sensacji w spotkaniu prezydenta i prezesa PiS''.
- Prezydent rozmawiał z prezesem Kaczyński o tym, że PiS planuje wnieść poprawki do ustaw. Prezydent chce mieć je na piśmie. Kolejne spotkanie Duda-Kaczyński w ciągu kilku dni - zapowiedział prezydencki rzecznik.

Zdaniem Stanisława Tyszki z ugrupowania Kukiz'15, spotkania Andrzeja Dudy z prezesem PiS to ''przepychanki kadrowe''.

- PO proponuje, żeby sędziowie sami się wybierali, PiS jest za tym, żeby PiS ich wybierał, a Kukiz'15, żeby wybierali ich obywatele - dodał.

Jarosław Sellin z PiS jest pewny, że w najbliższym czasie reforma sądownictwa zostanie zakończona. - W październiku poprawki do ustaw będą zgłoszone do prezydenta. Życzę sobie, żebyśmy zamknęli to jak najszybciej - powiedział w ,,Śniadaniu w Radiu ZET''.

Radziliśmy prezydent Warszawy, żeby stawiła się na komisji ds. reprywatyzacji - zapewnia Sławomir Neumann w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET''.

Jak mówi szef klubu PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się pojawić na komisji, żeby bronić prawdy. Jego zdaniem to sprawa czysto polityczna i chęć dopadnięcia prezydent Warszawy przez ministra Patryka Jakiego i jego zespół.

- Rozmawialiśmy o tym na zarządzie. Radzimy, by stanęła na komisji i te kłamstwa i pomówienia, które minister Patryk Jaki w stosunku do niej kieruje, na bieżąco odpierała. Jeśli tego nie zrobi, wtedy narracja będzie przekazana z jednej strony, a pani prezydent na konferencjach prasowych nie będzie w stanie tego odbić.

Neumann mówił o atmosferze wokół sprawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na Zarządzie Krajowym Platformy Obywatelskiej: - Opinia jest taka, żeby prezydent poszła i stanęła do tej bitwy na komisji. Będziemy zawsze przy niej walczyć o prawdę i o to, żeby ocena prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz, tych trzech kadencji, nie był przykryta tą kwestią reprywatyzacji. Jeśli tego nie zrobi, odejdzie po dwunastu latach z garbem reprywatyzacji.