Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

29.09.2017 Jarosław Sellin: różnimy się tylko w pewnych szczegółach, które na pewno dogadamy

logo pr3Prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały 26 września złożone do marszałka Sejmu.

Wcześniej Andrzej Duda zawetował dwie ustawy PiS reformujące system sądownictwa. Wywołało to falę spekulacji i domysłów, czy prezydent i rządzące ugrupowanie nadal zmierzają w tym samym kierunku.

Pan prezydent chce reformy sądownictwa, my też tego chcemy. Różnimy się tylko w pewnych szczegółach, które na pewno dogadamy - powiedział Jarosław Sellin. Przypomniał, że Andrzej Duda podpisał najważniejszą ustawę o reformie sądów powszechnych. - Spór dotyczy "górki" sędziowskiej - sprecyzował.
Jarosław Sellin ocenił, że zawetowanie ustaw o SN i KRS było "mocną akcją polityczną" prezydenta. - Od dwóch miesięcy o niczym innym prawie nie dyskutujemy - zauważył.
Gość Trójki skomentował też słowa kardynała Kazimierza Nycza z homilii wygłoszonej podczas mszy z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego. Mówił również o przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.