Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

30.07.2017 Sellin: Dekoncentracja mediów wczesną jesienią

dorzeczyJak zapowiadał na antenie radia TOK FM poseł PiS Jarosław Sellin gotowy projekt ustawy o dekoncentracji mediów zostanie przedstawiony wczesną jesienią. Wówczas odbędzie się sejmowa debata w tej sprawie.

– Myślę, że gotowy projekt przedstawimy wczesną jesienią. Wiadomo, że nowy sezon polityczny zaczyna się mniej więcej w połowie września, bo wtedy rozpoczyna prace ponownie Sejm i myślę, że jesienią będziemy nad tą ustawą debatować – zapowiadał polityk.
Zdaniem Sellina, zmiany w mediach zapowiadane były już wcześniej, więc firmy miały czas, żeby oswoić się z tą myślą. – To było sygnalizowane od wielu, wielu lat, że Polska popełniła tutaj przez ostatnie ćwierć wieku błędy, jeśli chodzi o dopuszczenie do tak dużej koncentracji właścicielskiej zwłaszcza kapitału zagranicznego w mediach prasowych, zwłaszcza regionalnych i lokalnych – tłumaczył.
– Generalnie dobrze by było, żeby polskie firmy, które są zainteresowane robieniem biznesu w mediach, były przygotowane do tego momentu, w którym się okaże, że można jakąś część udziałów w mediach wykupić, bo na tym to powinno polegać, że to będzie wykupywanie udziałów – dodawał.