Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

10.03.2017 Sellin: W każdej ze spraw, o które pytaliśmy, mamy kapitulację PO. "W sprawie uchodźców to kompletny odwrót i przyznanie nam racji"

wpolityceW każdej ze spraw, o które pytaliśmy, mamy kapitulację polityków Platformy Obywatelskiej— mówi w rozmowie z wPolityce.pl Jarosław Sellin.


wPolityce.pl: Panie ministrze, podoba się Panu nowa, tym razem zbieżna PiS, ocena polityków Platformy w sprawie problemu przyjmowania imigrantów?

Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS: W każdej ze spraw, o które pytaliśmy, mamy kapitulację polityków Platformy Obywatelskiej. W sprawach społecznych wygląda na to, że chcą oni... realizować nasz program, choć wcześniej opowiadali bajki, że te założenia są nie do zrealizowania i nigdy nie będzie na nie pieniędzy. Teraz słyszymy, że będą kontynuować, rozszerzać nasze programy... Zalecałbym jednak ostrożność opinii publicznej, jeśli chodzi o wiarę w te deklaracje. W 2011 roku politycy PO zaklinali się na wszelkie świętości, że nie ma potrzeby podwyższania wieku emerytalnego, po czym po prostu to zrobili - i to gwałtownie. Dziś - mimo wypowiedzi w tej sprawie - trzeba przypomnieć niedawne słowa Grzegorza Schetyny, który ocenił, że trzeba 'urealnić" wiek emerytalny dla kobiet.


Dziś mówił na konferencji prasowej, że PO nie chce podnosić wieku emerytalnego. Ale że będzie twardy wybór: albo głodowa emerytura, albo więcej pracy.
No właśnie. Warto o tym pamiętać, że Platforma nie jest w tej sprawie w ogóle wiarygodna.
Natomiast jeśli chodzi o uchodźców, to jest to kompletny odwrót i przyznanie nam racji. My od początku podkreślaliśmy, że nie można przyjmować nielegalnych imigrantów, a tym bardziej dawać narzucać sobie kwot z zewnątrz. Platforma mówiła zupełnie coś odwrotnego - ówczesny rzecznik rządu powiedział przecież, że Polska jest w stanie przyjać każdą liczbę uchodźców. Polska nie powinna popełniać błędów państw Europy Zachodniej. Uchodźcom trzeba pomagać, ale tam, na miejscu

 

Mówi Pan dziś jak Sławomir Neumann.
To Neumann mówi jak my. (śmiech)


Ale polityka powinno chyba cieszyć, gdy rywal polityczny przyznaje mu rację w tak ważnej sprawie, po tak długim czasie...
Zawsze to cieszy, ale zalecam ostrożność w uznaniu słów polityków PO za wiarygodne. Co innego mówią, gdy trwa kampania, a co innego robią, gdy trzymają stery rządów. Te cztery pytania były dla nich wielkim kłopotem - stąd te uniki. Nie wierzę im i zalecam ostrożność całej opinii publicznej.


Jaki będzie los wniosku Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza?
Antoni Macierewicz pozostanie ministrem obrony narodowej.