Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

22.04.2017 Jarosław Sellin: "Chcemy uszczelnić pobór abonamentu RTV"

radio lodzRząd przygotowuje zmiany w zakresie finansowania mediów publicznych. W Polsce, w odróżnieniu od reszty krajów Unii Europejskiej, niechętnie płacimy abonament RTV - tylko nieco ponad 13% z nas wnosi taką opłatę.

Nowelizacja ustawy zakłada m.in. zwiększenie ściągalności abonamentu RTV. - Media publiczne, tak jak w innych krajach europejskich, powinny być finansowane ze środków publicznych - przekonuje wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. - W Polsce mamy sytuację odwrotną. Media są zmuszone utrzymywać się ze środków komercyjnych, czyli z reklam i ścigać się o ofertę z komercją. Tak być nie powinno. Musimy tę sytuację naprawić.

 

Prace nad projektem potrwają do wakacji. Nowelizacja będzie miała charakter tymczasowy. Rząd pracuje nad projektem zakładającym pobieranie abonamentu w postaci podatku audiowizualnego.