Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Artykuły i wywiady

23.04.2017 Jarosław Sellin: chcemy uszczelnić pobór abonamentu, gdyż sytuacja jest niezdrowa

Pr24– Chcemy poszerzyć bazę płatników abonamentów poprzez pozyskanie wiedzy na temat tego, kto ma zawarte umowy z telewizjami kablowymi i płatnymi telewizjami cyfrowymi – powiedział w audycji Dwóch na Jednego Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

Jak podkreślał Jarosław Sellin, powodem uszczelnienia poboru abonamentu RTV, jest to, że "wiadomo, że ta sytuacja jest niezdrowa od wielu lat".
– Tylko 13 proc. gospodarstw domowych płaci abonament. Trudno uwierzyć, że tylko tyle ma telewizor w domu – powiedział gość Polskiego Radia 24.
Wiceminister kultury odniósł się również do ustawy o dekoncentracji mediów, która "w efekcie może się okazać repolonizacją mediów, ponieważ w prasie regionalnej i lokalnej, doszło do nadmiernego monopolu trzech koncernów medialnych z Niemiec".
– Żadne poważne państwo Europy, mimo zasady wolnego przepływu osób, kapitału i usług, na coś takiego by sobie nie pozwoliło. W każdym zdrowym, kapitalistycznym państwie istnieją organa państwowe, które pilnują, żeby nie było monopoli. U nas jest to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i można go uzbroić w twardsze instrumenty do rozbijania monopoli – mówił Jarosław Sellin.

 

Kongres PiS
Wiceminister kultury zapowiedział też, że kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się przed sezonem wakacyjnym, w czerwcu lub lipcu. - Tam przedstawimy nasze zamierzenia na kolejne 2 lata rządów - zapowiedział Jarosław Sellin.
Gość Polskiego Radia 24 skomentował również wybory prezydenckich we Francji i przesłuchanie Donalda Tuska przed warszawska prokuraturą.