26.11.2017 Konferencja "Pamięć i nadzieja"

papUfam, że konferencja "Pamięć i nadzieja" przyczyni się do pogłębiania braterskich więzi między naszymi narodami - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki do uczestników międzynarodowej konferencji poświęconej Polakom ratujących Żydów w czasie niemieckiej okupacji.

List abp. Gądeckiego podczas odbywającej się w niedzielę w Toruniu konferencji odczytał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

"Wyrażam głębokie przekonanie, że czas obrad – którym towarzyszy hasło +Pamięć i nadzieja+ – zaowocuje wydatnie, pogłębiając refleksję nad naszą historią – naznaczoną cierpieniem, ale i obfitującą w jasne przykłady bohaterskich postaw. Ufam też, że przyczyni się ona do dalszego pogłębiania braterskich więzi pomiędzy naszymi narodami" - napisał przewodniczący KEP, metropolita poznański.

Abp Gądecki pogratulował organizatorom i prelegentom wartościowego przedsięwzięcia, dziękując za podjęty trud. "Wszystkim uczestnikom spotkania życzę wielu sił duchowych i fizycznych na każdy dzień" - dodał.

W konferencji, która rozpoczęła się od uroczystej mszy, uczestniczą m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, wicepremier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister Adam Kwiatkowski z kancelarii prezydenta, szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak oraz wiceminister kultury Jarosław Sellin, a także parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz regionalnych i miejskich. Obecni są również uratowani przez Polaków w czasie Holokaustu oraz przedstawiciele rządu i parlamentu izraelskiego, a także prezes fundacji "From The Depths" Jonny Daniels. W drugiej części konferencji spodziewana jest premier Beata Szydło.

Organizatorami konferencji są: Instytut im. św. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość", działający przy Fundacji Lux Veritatis, wraz z Fundacją "From The Depths", we współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej.

©2005 - 2018 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search