
Widziałem to nagranie ze spotkania, tego jednego, prezydentów Nawrockiego z Trumpem, to nie były jakieś śmichy-chichy, czy złożenie życzeń, tylko widać było po mowie ciała, że była to poważna rozmowa. Tak krótka, ale poważna rozmowa - ocenił Jarosław Sellin poseł Prawa i Sprawiedliwości w programie “Trzy pytania na koniec dnia” u Beaty Lubeckiej w Radiu ZET.
Jarosław Sellin o wizycie prezydenta w USA
Wczoraj prezydent Karol Nawrocki przez kilkadziesiąt sekund rozmawiał z Donaldem Trumpem w czasie gali UFC w ogrodach Białego Domu, która była elementem urodzin prezydenta USA. - Od czasu rządów PiS mamy w Polsce 10 tys. żołnierzy. Teraz jest kłopot z tą rotacją z tym wycofaniem tych 4 tys., ale dzięki dobrym relacjom prezydenta Nawrockiego z prezydentem Trumpem, mamy zapewnienie komunikowane w mediach już miesiąc temu, że będzie kolejnych 5 tysięcy żołnierzy w Polsce - mówił Sellin.
Dodał, że “teraz mamy potwierdzenie tej deklaracji o przysłaniu ty 5 tys. żołnierzy”. - Trzeba teraz przygotować infrastrukturę dla żołnierzy - podkreślił poseł PiS. - Nie jest dla mnie jasne, czy będzie to te 11 czy 15 tysięcy, ale będzie więcej, więcej niż było, bo powinniśmy dbać o obecność wojsk USA w Polsce - podkreślał.
Widziałem to nagranie ze spotkania, tego jednego, prezydentów Nawrockiego z Trumpem, to nie były jakieś śmichy-chichy, czy złożenie życzeń, tylko widać było po mowie ciała, że była to poważna rozmowa. Tak krótka, ale poważna rozmowa - mówił Sellin.
Przekonywał, że “można w czasie takiej krótkiej rozmowy uzyskać zapewnienie deklaracji, która padła jakiś czas temu i to właśnie się stało, skoro prezydent Nawrocki to komunikuje”.
Ważne, że przy każdej okazji prezydent o to dba, o amerykańską obecność w Polsce. Ma bardzo dobre relacje, nikt w rządzie ich nie ma z Trumpem. Wykorzystuje to dla Polski, dobre sprawy załatwia - zaznaczał.
