Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum

[2005] Archiwum wrzesień - grudzień

30.12.2005
Prezydent RP Prof. Lech Kaczyński podpisał ustawy medialne. Otwiera to drogę do powstania nowej, sildenafil 5-osobowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowych członków Krajowej Rady wybiorą już w prezydent, find Sejm i Senat.

29.12.2005
Jarosław Sellin był goście salonu "Polityki" w Elblągu. Głównym tematem spotkania była znowelizowana ustawa medialna.

29.12.2005
Sejm przyjął poprawki do nowelizacji Ustawy o Krajowej Radzie Radiofoni i Telewizji. Wśród wprowadzonych zmian znalazło się między innymi zmniejszenie liczby członków tej instytucji do 5 osób.

22.12.2005
Senat RP przyjął uchwałę w sprawie zmian w ustawie o KRRiT. Wniesiono kilka poprawek i tym samym ustawa wróciła do ponownego rozpatrzenia do Sejmu RP.

17.12.2005
Poseł Jarosław Sellin wziął udział w obchodach 35 rocznicy wypadków grudniowych w Gdyni.

17.12.2005
Poseł Jarosław Sellin i Antoni Szymański dokonali oficjalnego otwarcia swojego biura poselsko-senatorskiego w Gdyni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Wicemarszałek Senatu RP Maciej Płażyński, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Przewodniczący NSZZ Solidarność Janusz Śniadek oraz liczne grono pomorskich parlamentarzystów, samorządowców i działaczy społecznych. W trakcie spotkania zaprezentowano także wystawę zdjęć i artykułów prasowych z okresu masakry robotniczej z Grudnia 1970r.

17.12.2005
Poseł Jarosław Sellin wziął udział w uroczystości z okazji 1 roku powstania Radia Kaszebe. Za pomoc w powstaniu i stałą współpracę został uhonorowany jako okolicznościową statuetką.

16.12.2005
Sejm RP uchwalił projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Ustawa tym samym została skierowana do Senatu.

12.12.2005 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski na zwołanej przez siebie konferencji prasowej zaprezentował założenia budżetu państwa dotyczące kultury na rok 2006. Wydatki resortu wzrosną 7,8%.
Minister Ujazdowski przedstawił także kompetencje swoich sekretarzy stanu: Wiceminister Jarosław Sellin jest odpowiedzialny za współpracę z parlamentem, uczestniczy w pracach Stałego Komitetu Rady Ministrów, nadzoruje i koordynuje prace legislacyjne, odpowiada za politykę w zakresie filmu, prawa autorskiego i promocji twórczości. Wiceminister Tomasz Merta jest Generalnym Konserwatorem Zabytków, odpowiada za problematykę ochrony dóbr kultury i muzeów, rozpowszechniania i podtrzymywania tradycji narodowej i państwowej, koordynację promocji czytelnictwa, szkolnictwo artystyczne i edukację kulturalną.

17.11.2005
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin przedstawił projekt zmian w ustawie o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

10.11.2005
Rada Ministrów pod kierownictwem Kazimierza Marcinkiewicza otrzymała wotum zaufania od Sejm RP.

10.11.2005
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Ujazdowski powołał posła Jarosława Sellina na stanowisko Sekretarza Stanu(w randze wiceministra) MKiDN.

08.11.2005
Jarosław Sellin został członkiem dwóch sejmowych komisji: Kultury i środków masowego przekazu oraz Spraw zagranicznych.

19.10.2005
Poseł Jarosław Sellin złożył ślubowanie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu RP V kadencji.
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg".

27.09.2005
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów do Sejmu RP. W okręgu wyborczym numer 26 na Jarosława Sellina oddano 18097 głosów, co stanowiło 18,28% głosów oddanych na listę Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. (kliknij aby zobaczyć wyniki wyborów).