Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum

[2006] Archiwum czerwiec - grudzień

28.12.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin wręczył Złoty Medal Gloria Artis profesorowi Gerardowi Labudzie. Profesor Gerard Labuda jest jednym z najwybitniejszych historyków średniowiecza w dziejach polskiej historiografii. Więcej informacji w dziale "Publikacje".

19.12.2006
Jarosław Sellin, cheap Sekretarz Stanu w MKiDN uczestniczył w Brukseli w ceremonii z okazji ratyfikacji przez Wspólnotę Europejską konwencji UNESCO o ochronie i promocji różnorodności form wyrazu kulturowego. Więcej informacji w dziale "Publikacje".

21.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się w sprawie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim z: Wiesławem Podkańskim - Izba Wydawców Prasy, physician Piotrem Marciszukiem - Polska Izba Książki, diagnosis Rafałem Skąpskim - Towarzystwo Wydawców Książki, Andrzejem Nowakowskim - Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Polska Książka.

21.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się z p. Andrzejem Fijołkiem, Wójtem Brochowa. Tematem spotkania była budowa Centrum Kształcenia Muzycznego w Brochowie

20.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się z p. Ewą Gabryszewską, producentem filmowym ze studia Spectrum Films. Spotkanie dotyczyć będzie projektu filmu fabularno-historycznego pt. "Zawisza Czarny".

19.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin reprezentował Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obchodach święta różnorodności kultur w Brukseli, zoorganizowanych w związku z ratyfikacją przez Wspólnotę oraz państwa członkowskie ubiegłorocznej Konwencji UNESCO w sprawie ochrony i promowania różnorodności form wyrazu kulturowego.

17.12.2006
Gdyni odbyły się uroczystości 36 rocznicy "Wydarzeń Grudniowych".Uczestnikiem obchodów był Prezydent RP prof. Lech Kaczyński

13.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin uczestniczył w Konferencji "Stan wojenny - spojrzenie po 25 latach" organizowanej przez Fundację Centrum Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej

11.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin wziął udział w zamkniętym panelu dyskusyjnym "Dlaczego współczesnej Europie potrzebna jest solidarność? Wyzwanie dla Europejskiego Centrum Solidarności" w ramach Międzynarodowej Konferencji Europejski wymiar doświadczenia Solidarności, organizowanej przez Urząd Miejski w Gdańsku.

11.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin, w charakterze gościa, wziął udział w IX Konferencji Kaszubsko-Pomorskiej pt. "W kręgu badaczy Kaszub i Pomorza", organizowanej przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

10.12.2006
W Kaplicy Królewskiej przy ul. Św. Ducha w Gdańsku odbyła się Msza Święta intencji zmarłych członków Ruchu Młodej Polski i ich mistrzów. Odprawił ją Jacek Krzysztofowicz przeor Zakonu Dominikanów.

10.12.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin, uczestniczył w uroczystym spotkaniu połączonym z widowiskiem bożonarodzeniowym "Cicha Noc" z okazji Jubileuszu 60-lecia Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku oraz 10-lecia dyrekcji Konrada Szachnowskiego.
Minister Sellin wręczył srebrne medale Gloria Artis dla: Jerzego Nawojskiego (emerytowany aktor, lalkarz teatru), Aleksandra Skowrońskiego (emerytowany aktor, lalkarz teatru), brązowe Glorie Artis dla: Pauliny Bednarskiej (aktorka, lalkarz), Ireny Markiewicz-Sawickiej (aktorka, lalkarz), Jadwigi Sankowskiej-Raftopulos (aktorka, lalkarz), Waldemara Sawickiego (aktor, lalkarz).

10.12.2006
W kościele p.w. NMP w Gdyni odbyła się uroczysta Msza Święta i odsłonięcie tablicy " Ojcze Nasz" - w języku kaszubskim, kopii tablicy z Jerozolimy. W uroczystości uczestniczył poseł Jarosław Sellin.

9.12.2006
W Strabieninie w Ośrodku Szkoleniowym Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego odbyło się forum pt. "Dziedzictwo kaszubskiej kultury ludowej - problemy ochrony i upowszechniania".

07.12.2006
Sekretarz Stanu uczestniczył w obradach Senackiej Komisja Kultury i Środków Przekazu. Tematem obrad było wstępne rozpatrzenie projektu ustawy budżetowej na rok 2007.

07.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin uczestniczył w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Tematem obrad było rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o ochronie małoletnich przed szkodliwymi treściami prezentowanymi w środkach masowego komunikowania, a także Uchwała o "Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego".

06-07.12.2006
W Warszawie odbyła się konferencja "Kultura 2.0. Media-Sztuka Dziedzictwo"
Konferencja "Kultura 2.0" to miejsce spotkania i dyskusji na temat wyzwań, jakie stoją przed polską kulturą w konfrontacji z coraz bardziej cyfrową rzeczywistością. Adresatem konferencji są szeroko rozumiane środowiska kultury - twórcy, menedżerowie, przedstawiciele mediów i przemysłów kultury, osoby odpowiedzialne za politykę kulturalną, przedstawiciele firm technologicznych uczestniczących w konwergencji. Wiecej informacji www.kultura20.pl

05.12.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się Ireneuszem Dudkiem i Jerzym Kosskiem w kwestii organizacji Rawa Blues Festiwal.

02.12.2006
W Gdańsku zakończono obchody Roku Kaszubskiego. Odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, a także Msza Św. dziękczynna w Bazylice Mariackiej, podpisanie deklaracji ideowej, nadanie tytułów Honorowych Członków ZKP, wręczenie okolicznościowych medali oraz koncert jubileuszowy. Gościem uroczystości był Jarosław Sellin.

02.12.2006
W Warszawskiej hali Expo odbyła się uroczystość rozdania Europejskich Nagród Filmowych.

01.12.2006
W Warszawie odbyło się międzynarodowe spotkanie dyrektorów narodowych instytutów filmowych(European Film Agencies Directors). Gościem spotkania był Sekretarz Stanu Jarosław Sellin.

29.11.2006
Na terenie Sejmu RP odbyła się konferencja pt. "Wizja polskiego patriotyzmu". Jednym z jej uczestników był poseł Jarosław Sellin.

28.11.2006
Jarosław Sellin w siedzibie MKiDN spotkał się z prezesem Jerzym Kornowiczem i Mieczysławem Kominkiem z Związeku Kompozytorów Polskich, w sprawie przyszłorocznego jubileuszu 50-lecia Festiwalu Warszawskiej Jesieni.

27.11.2006
Minister Jarosław Sellin spotkał się z Zbigniewem Dowgiałło. Tematem rozmowy będą projekty: filmu o Powstaniu Warszawskim, filmu science-fiction "Apokalipsa wg. Św. Jana",filmu - opery futurystycznej "Pan Kosmodios"

22.11.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się z Michałem Merczyńskim - Dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego, w sprawie konferencji "Kultura 2.0: media, sztuka, dziedzictwo - cyfrowy wymiar przyszłości", organizowanej przez PWA w dniach 6 - 7 grudnia 2006.

21.11.2006
Minister Jarosław Sellin wziął udział w spotkaniu z Adamem Deneką z Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Antiqua". Celem spotkania będzie przedstawienia dotychczasowych sukcesów zespołu, oczekiwań wsparcia na jakie liczą organizatorzy kolejnych edycji Spotkań z Muzyką Dawną oraz porozmawiania na temat promocji kultury polskiej w kraju i za granicą realizowanych przez dziecięce i młodzieżowe zespołu muzyki dawnej.
W spotkaniu uczestniczyli także: Dominik Dembiński - kierownik zespołu "Rocal Fuza" oraz kierownik artystyczny Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną, Bożena Mrózek, Walenty Kowalczuk.

21.11.2006
Spotkanie J.Sellina z przedstawicielami Europejskiego Centrum Solidarności
Minister Jarosław Sellin spotka się z Sławomirem Czarlewskim i Jackiem Kobielakiem z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

20.11.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin spotkał się z Dyrektorem Centrum Artystycznego Montownia p. Piotrem Dudą. Rozmowa dotyczył działalności i planów centrum.

20.11.2006
Minister Jarosław Sellin wręczył srebrny medal Gloria Artis Józefowi Opalskiemu

18.11.2006
Poseł Jarosław Sellin wziął udział w Targach Kaszubskich w Domu Rzemiosła w Gdyni.

18.11.2006
Poseł Jarosław Sellin uczestniczył w Mszy Świętej i koncercie z okazji 75 lecia Chóru Męskiego "Dzwon Kaszubski". Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Gdyni

18.11.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin kibicował Arce Gdynia podczas meczu z Wisłą Płock. Arka zwyciężyła 4:1.

16.11.2006
Poseł Jarosław Sellin uczestniczył w posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych

15.11.2006
Sekretarz Stanu J.Sellin otworzył konferencję "Nowe technologie a ochrona praw własności intelektualnej"

12.11.2006
Odbyły się Wybory Samorządowe. Do Rady Miasta Gdynia wybrano 5 przedstawicieli PiS: Marcina Horałę, Grzegorza Bonka, Andrzeja Denisa, Pawła Nogalskiego i Pawła Stolarczyka. Gratulujemy!

10.11.2006
W Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na scenariusz filmu fabularnego o Powstaniu Warszawskim. W spotkaniu wziął udział minister Jarosław Sellin.

09.11.2006
Sekretarz stanu Jarosław Sellin uczestniczył w ogłoszeniu VI edycji Nagrody im. Jerzego Giedroycia za działalność w imię polskiej Racji Stanu.

08.11.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin w Zamku Królewskim w Warszawie wziął udział w uroczystości wręczenia nagród "Mecenas Kultury 2006", przyznawanej za najbardziej znaczące wspieranie życia kulturalnego w Polsce.

07.11.2006
W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego minister Jarosław Sellin spotkał się z Dyrektor Opery Wrocławskiej p. Ewą Michnik.

05.11.2006
Poseł na Sejm RP J. Sellin spotkał się z mieszkańcami ziemi puckiej, podczas dyżurów poselskich w Kosakowie, Jastarni, Władysławowie i Pucku.

30.10.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin wziął udział w konferencji prasowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Bielańska 4a). Jej tematem było podpisanie "Umowy o prowadzeniu jako wspólnej instytucji kultury Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie".

30.10.2006
Minister Jarosław Sellin wziął udział w nagraniu programu poświeconego mecenatowi państwa nad kulturą.

26.10.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z P.Agnieszką Odorowicz - dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz z P. Antonim Witem - dyrektorem Filharmonii Narodowej.

25.10.2006
W Kancelarii Prezydenta RP odbyło się spotkanie w sprawie projektu Narodowego Programu "Dziedzictwo dla Przyszłości" na lata 2006-2016. W spotkaniu uczestniczyli między innymi ministrowie: Leną Cichocką-Dąbkowską i Jarosław Sellin.

25.10.2006
W siedzibie Ministerstwa Kultury Jarosław Sellin spotkał się z dyrektorem G. Michalskim i S. Leszczyńskim z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

24.10.2006
W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się spotkanie w sprawie Roku Karola Szymanowskiego . Wzięli w nim udział ministrowie: J. Sellin, K. Olendzki, oraz dyr. B. Słoński (IAM), dyr. A. Wit (Filharmonia Narodowa), dyr. A. Wielowieyska (MSZ, Departament Promocji), prezes K. Bula (Towarzystwo Muzyczne im. K. Szymanowskiego w Zakopanem).

21.10.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin uczestniczył w finale Festiwalu Piosenki Religijnej w Rumi.

21.10.2006
Poseł na Sejm RP J.Sellin odbył dyżury poselskie w miejscowościach powiatu wejherowskiego: w Rumi, Redzie, Wejherowie i Luzinie.

19.10.2006
Poseł Jarosław Sellin Spotkał się z mieszkańcami powiatu bytowskiego podczas dyżurów poselskich w Miastku, Borzytuchomiu, Bytowie i Parchowie,

18.10.2006
Ministerstwo Finansów na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało z rezerwy celowej budżetu państwa 1,3 mln zł na dofinansowanie I etapu odbudowy Kościoła Św. Katarzyny w Gdańsku

15.10.2006
W auli Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się prezentacja kandydatów na Radnych Miasta Gdynia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu wyborczym nr 1(Obłuże, Pogórze, Oksywie, Babie Doły) z czwartego miejsca na liście kandyduje Marcin Adamiak- asystent Posła Jarosława Sellina.

09.10.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin wziął udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

09.10.2006
Jarosław Sellin uczestniczył w uroczystości jubileuszu 85-lecia urodzin prof. Zdzisława Żygulskiego jr. W trakcie spotkania w Muzeum Książąt Czartoryskich wręczył jubilatowi złoty medal Gloria Artis.

6-8.10.2006
W Wejherowie odbył się I Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka pod honorowym patronatem Jarosława Sellina Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

05.10.2006
Poseł Jarosław Sellin wziął udział w wyjazdowym posiedzeniu Sejmowej Komisji Gospodarki w Stoczni Gdynia SA

03.10.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin uczestniczył w Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie

02.10.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin wziął udział w spotkaniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Telewizji i Radiofonii, które odbyło się w siedzibie Ministerstwa Transportu

23.09.2006
Poseł Jarosław Sellin uczestniczył w uroczystościach związanych z jubileuszem XXV rocznicy powstania Video Studio Gdańsk

21.09.2006
Odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Sekretarz Stanu Jarosław Sellin uczestniczył posiedzeniu Komisja Kutlury i Środków Przekazu..

14.09.2006
W rezydencji metropolity gdańskiego, sekretarz stanu MKiDN J. Sellin spotkał się z adp T.Gocłowskim. Podczas serdecznej rozmowy trwającej dwie godziny, panowie poruszyli problematykę stosunków Niemiecko-Polskich nawiązując do ostatnich wydarzeń oraz Polsko-Litewską w kontekście wizyty ministra kultury Republiki Litwy w Polsce. Ekscelencja podzielił się swoimi spostrzeżeniami dot. trwającego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sekretarz Stanu wspomniał o swoim zainteresowaniu trójmiejskimi inwestycjami; budową zespołu szkół ponadpodstawowych przy kościele NMP Królowej Polski w Gdyni oraz rewitalizacją Westerplatte.

11 - 16.09.2006
Sekretarz Stanu w MKIDN Jarosław Sellin w dniach 11-16 września 2006r. uczestniczył w XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych www.fpff.pl.

12.09.2006
Poseł Jarosław Sellin podczas spotkania z prałatem Edmundem Wierzbowskim, Prezydentem miasta Gdynia Wojciechem Szczurkiem oraz osobami towarzyszącymi, zapoznał się z koncepcją budowy zespołu szkół ponad podstawowych, na terenie sąsiadującym z kościołem NMP Królowej Polski oraz pomnikiem Jana Pawła II, w kwartale ograniczonym ulicami Zygmuntowską oraz Świętojańską.

12.09.2006
Poseł Jarosław Sellin odbył nieoficjalną wizytę w Stoczni Gdynia S.A. Podczas spotkania Prezes zarządu Stoczni Gdynia S.A. Kazimierz Smoliński, zaprezentował koncepcję restrukturyzacji oraz prywatyzacji firmy. Na wydziale K-2 na którym pracował ojciec Sellina, poseł zapoznał się z uwagami stoczniowców na bieżące problemy. Podczas zwiedzania stoczniowej, suwnicy zaprezentowano możliwości produkcyjne stoczni.

7 -
10.09.2006
W Tczewie odbył się VII Międzynarodowy Festiwal "ZDARZENIA" pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w MKiDN Jarosława Sellina

06.09.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin wziął udział posiedzeniach sejmowych i senackich Komisji ds. Europejskich. Temat spotkania: "Wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający Rady 89/552/EWG w sprawie koordynacji niektórych przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich, dotyczących wykonywania telewizyjnej działalności transmisyjnej (COM(2005)646" i odnoszącego się do niego projektu stanowiska rządu."

06.09.2006
Jarosław Sellin spotkał się z dyrektorami Teatru Dramatycznego w Warszawie: Anną Sapiego i Piotrem Cieślakiem.

05.09.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się w siedzibie MKiDN z o. Zdzisławem Dzido - Prezesem TV Puls

25 - 27.08.2006
W Będominie odbyła się inscenizacja "Batalia Napoleońska" pod honorowym patronatem Jarosława Sellina. Impreza została na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

28.08.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin w Lusławicach wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego

21.08.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się z siedzibie MKiDN z Dyrektorem Teatru Starego w Krakowie Panem Mikołajem Grabowskim

05.08.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin wziął udział w uroczystości wręczenia Nagrody Mediów NIPTEL 2006, a także wygłosił odczyt pt.: "Perspektywy zmian prawnych w ustawie o radiofonii i telewizji". Laureatami nagrody zostali autorzy programu "Teraz My" z telewizji TVN Tomasz Siekielski oraz Andrzej Morozowski

24.07 - 11.08.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin przebywał na urlopie.

18.07.2006
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin spotkał się w siedzibie MKiDN z Panem Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim Dyrektorem Filharmonii Podlaskiej, oraz z Dyrektorem Maciejem Nowakiem z Instytutu Teatralnego.

17.07.2006
Poseł Jarosław Sellin odbył roboczą wizytę w gdańskim COP, a także spotkł się z p. Jerzym Boczoniem dyrektorem Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku.

17.07.2006
Poseł Jarosław Sellin spotkał się z wyborcami podczas dyżurów poselskich w biurach poselsko-senatorskim w Gdyni i Pucku.

14.07.2006
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania i zaprzysiężenia Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko premiera. Zaprzysiężono również rząd. Prezydent Lech Kaczyński życzył nowo powołanemu gabinetowi powodzenia na trudnej drodze zmian w naszym kraju. Jego zdaniem konieczne zmiany będą budzić silny opór, który nowy rząd będzie musiał przełamywać. Większość ministrów w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego pracowała w gabinecie Kazimierza Marcinkiewicza. Zmienił się szef resortu finansów - został nim ekonomista Stanisław Kluza. Nowym członkiem rządu jest też minister bez teki Przemysław Gosiewski, który objął urząd przewodniczącego komitetu stałego Rady Ministrów. Dwie godziny po zaprzysiężeniu odbyło się pierwsze posiedzenie nowego gabinetu.

10.07.2006
Poseł Jarosław Sellin spotkał się z wyborcami podczas dyżuru poselskiego w swoim biurze w Gdyni.

10.07.2006
Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin wziął udział w seminarium poświęconym utworzeniu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

10.07.2006
Lech Kaczyński- Prezydent RP desygnował na stanowisko szefa rządu Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, posła Jarosława Kaczyńskiego.

10.07.2006
Prezes Rady Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz złożył na ręce Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dymisję. Została ona przyjęta. Złożenie rezygnacji oznacza podanie do dymisji całego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu, premier Marcinkiewicz będzie nadal pełnił swą funkcję.

09.07.2006     
Sekretarz Stanu Jarosław Sellin w dniach 26 czerwiec - 9 lipiec przebywał na urlopie.