Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum

Archiwum wydarzeń

2017

3 stycznia - sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu nt. budżetu na kulturę w 2017 r.

4 stycznia - narada w MSZ nt. przyszłości relacji polsko-francuskich
- 18.00 - wywiad dla radiowej Dwójki

5 stycznia - Komitet Stały Rady Ministrów

6 stycznia - Orszak Trzech Króli
- koncert "Gramy dla Syrii" w Muzeum Polin

9 stycznia - premiera filmu "Konwój" M.Żaka

10 stycznia - Klub Parlamentarny PiS

11-13 stycznia - posiedzenie Sejmu

11 stycznia - Komitet Europejski Rady Ministrów

12 stycznia - Komitet Stały Rady Ministrów

13 stycznia - Pelplin - promocja książki P.Dakowicza "Afazja polska 2"
- Tczew - koncert jazzowy w Centrum Kultury

14 stycznia - Gdańsk - debata nt. etyki zawodowej służb państwowych
- Gdańsk - spotkanie z patronami odbudowy organów kościoła Św. Trójcy
- W-wa - Bal Przymierza Rodzin

17 stycznia - otwarcie wystawy "Legiony nadchodzą" w Muzeum Techniki w W-wie

18 stycznia - Komitet Europejski Rady Ministrów

19 stycznia - Komitet Stały Rady Ministrów
- Wyszków - spotkanie z Klubem Gazety Polskiej

20 stycznia - spotkanie noworoczne w TVP Gdańsk

21 stycznia - Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku
- Sztum - spotkanie noworoczne z działaczami PiS

23 stycznia - przekazanie polskich tablic z Wiednia Muzeum Historii Polski
- Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

25-27 stycznia - posiedzenie Sejmu

25 stycznia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- nagroda "Człowiek Wolności" tygodnika "W Sieci"

26 stycznia - debata nt. polityki zagranicznej Chin
- Komitet Stały Rady Ministrów

27 stycznia - Białystok - koncert w Dniu Pamięci Ofiar Holocaustu

28 stycznia - Zakopane - rocznica Związku Podhalan

30 stycznia - Kraków - inauguracja Rady Społecznej Budowy Muzeum w Płaszowie

1 luty - W-wa - konferencja "W 300 rocznicę Sejmu Niemego"
2 luty - Gdańsk - spotkania z "Solidarnością" kilku pomorskich instytucji kultury
- W-wa - premiera filmu "Pokolenia" J.Zaorskiego
3 luty - WFDiF - kolaudacja filmu z cyklu "Żywe obrazy"
4 luty - Filharmonia Narodowa - IX symfonia G.Mahlera
6 luty - podpisanie umowy o powstaniu Muzeum Gombrowicza we francuskim Vence
- Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
- nagrody "Złote Taśmy" dla filmowców
7 luty - Narodowe Muzeum Morskie - uroczystość pozyskania obrazu J.Fałata "Zaślubiny Polski z morzem"
8-10 luty - posiedzenie Sejmu
8 luty - Komitet Europejski Rady Ministrów
- narada w sprawie polityki wobec Białorusi
- Nagrody Kisiela
9 luty - Komitet Stały Rady Ministrów
10 luty - Filharmonia Narodowa - Haydn, Beethoven, Part
12 luty - Polskie radio - koncert muzyki Faure, Szymanowskiego i Lutosławskiego
13 luty - Sopot - godz. 18.00 - otwarte spotkanie z mieszkańcami
15 luty - Komitet Europejski Rady Ministrów

16 luty - Komitet Europejski Rady Ministrów

17 luty - spotkanie z parlamentarzystami z Ukrainy

19 luty - uroczystości w 75 rocznicę powstania Armii Krajowej

20 luty - premiera filmu fabularnego "Maria Skłodowska-Curie"

21 luty - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Pałacu Prezydenckim
- koncert Concerto Koeln w Filharmonii Narodowej

22-24 luty - posiedzenie Sejmu

22 luty - Klub Parlamentarny PiS
- dyskusja o przyszłości Muzeum Techniki w sejmowej Komisji Kultury
- dyskusja o zabytkach mniejszości narodowych w Polsce w sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych

23 luty - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Komitet Stały Rady Ministrów

24 luty - Gala Pracodawców Pomorza

25 luty - wizyta we Lwowie: Cmentarz Łyczakowski, katedra, spotkanie z arcybiskupem Mokrzyckim i władzami obwodu oraz miasta

26 luty - Msza Św. w Hucie Pieniackiej pod Lwowem

27 luty - Bal Dobroczynny w Muzeum Narodowym

28 luty - spotkanie z samorządami w sprawie Wieloletniego Programu Rządowego "Niepodległa"
- monodram "Inka" w Teatrze Kamienica

1 marca - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Muzeum Archeologiczne - uroczystość z ambasadorami Litwy i Białorusi w związku z wydaniem katalogu zabytków archeologicznych
- Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych - uroczystość na Rakowieckiej
- Filharmonia Narodowa - koncert z okazji urodzin F.Chopina

2 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
- Polskie Radio - koncert z okazji urodzin F. Chopina

3 marca - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - Komitet ds, sprowadzenia zwłok adm. J.Unruga z Paryża do Gdyni

4 marca - Malbork - spotkanie z władzami miasta i dyrekcją Muzeum nt. zagospodarowania okolic Zamku
- Gdańsk - dyżur w Biurze Poselskim

6 marca - Muzeum Polin - gala "Sprawiedliwi 2017"

8-10 marca - posiedzenie Sejmu

8 marca - Komitet Europejski Rady Ministrów
- spotkanie Oddziału W-wskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

9 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
- posiedzenie polskiej części Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych

10 marca - Teatr Żydowski - premiera "Wielkiej wygranej"

13 marca - spotkanie z Komisją ds. Polityki Kulturalnej Zagranicą i Edukacji Bundestagu
- Nuncjatura Apostolska - 4 rocznica wyboru papieża Franciszka

14 marca - Filharmonia Narodowa - 30-lecie Guarneri Trio Prague

15 marca - Komitet Europejski Rady Ministrów
- spotkanie z Kaszubskim Zespołem Parlamentarnym nt. kultury na Pomorzu

16 marca - spotkanie z nową minister kultury Litwy
- Komitet Stały Rady Ministrów
- Lublin - obchody 75-lecia Aktion Reinhardt
- wizyta w Muzeum Lubelskim na Zamku
17 marca - Bełżec - obchody 75-lecia Aktion Reinhardt
19 marca - Chmielno - Dzień Jedności Kaszubów
- Wejherowo - uroczystość przekazania środków na budowę biblioteki prof. Gerarda Labudy
20 marca - spotkanie z ministrem kultury Szkocji
- Zarząd Pomorski PiS
21 marca - Komisja Wspólna Rządu i Polskiej Rady Ekumenicznej
22-24 marca - posiedzenie Sejmu
22 marca - Komitet Europejski Rady Ministrów
23 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
24 marca - otwarcie wystawy "Innego końca świata nie będzie" w Muzeum Narodowym w Gdańsku
- Gala Bursztynu w Teatrze Szekspirowskim
25 marca - 60 urodziny Jacka Kaczmarskiego w Europejskim Centrum Solidarności
- koncert w Muzeum Piaśnica
27 marca - otwarcie biura American Jewish Committee w Warszawie
29 marca - Komitet Europejski Rady Ministrów
30 marca - Rada ds. Muzeów w Gdańsku
31 marca - Międzyresortowy Zespół ds. Promocji Polski za Granicą - prezentacja programu "Niepodległa"

3 kwietnia - prezentacja programu "Niepodległa" dla wojewodów

4 kwietnia - Tczew - odsłonięcie Panteonu Katyńskiego i zwiedzanie Muzeum Wisły

5-7 kwietnia - posiedzenie Sejmu

5 kwietnia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

6 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów
- spotkanie wielkanocne Klubu Parlamentarnego PiS

8 kwietnia - Festiwal Beethovenowski w W-wie

9 kwietnia - Era Jazzu w Poznaniu - Patricia Barber z Chicago Trio

10 kwietnia - obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej w W-wie

12 kwietnia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- koncert z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej

13 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów

14 kwietnia - finał Festiwalu Beethovenowskiego

16 kwietnia - 9.00 - "Śniadanie w Radio Zet" i Polsat News
17 kwietnia - 9.50 - "Woronicza 17" w TVP Info
18 kwietnia - Pelplin - wręczenie umowy na środki europejskie na renowację ogrodu i pałacu dawnego klasztoru cystersów
- Gdańsk - podpisanie umowy z przewodniczącym "Solidarności" o wsparciu dla utrzymania Sali BHP Stoczni Gdańskiej
- otwarcie nowego studia "Panoramy" TVP Gdańsk
19 kwietnia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- posiedzenie Kolegium Historyczno-Programowego Europejskiego Centrum Solidarności
- rocznica Powstania w Getcie W-wskim
20-21 kwietnia - posiedzenie Sejmu
20 kwietnia - otwarcie siedziby Rady Mediów Narodowych
- hołd bojownikom na Cmentarzu Żydowskim w W-wie
- Filharmonia Narodowa - koncert "Ocalić od zapomnienia"
21 kwietnia - spotkanie z ambasadorem Rumunii nt. 100-lecia niepodległości
22 kwietnia - Malbork - Zjazd Rycerstwa Polskiego
- Pruszcz Gd. - otwarcie biura poselskiego
- Łódź - spotkanie z Akademickim Klubem Obywatelskim
23 kwietnia - 16.30 - Polskie Radio 24
24 kwietnia - międzynarodowa konferencja nt. bezpieczeństwa w muzeach
- wręczenie Fryderyków za muzykę poważną
25 kwietnia - 7.30 - Polskie Radio 24
- Zamek Królewski - spotkanie z korpusem dyplomatycznym nt. obchodów 100-lecia niepodległości Polski
26 kwietnia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- spotkanie z wiceministrem spraw zagranicznych Iranu
- inauguracyjne spotkanie Rady Programowej Żydowskiego Instytutu Historycznego
- wręczenie Fryderyków za jazz i muzykę rozrywkową
27 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów
- III Gala Fundacji Dziedzictwa Kulturowego

9 maja - 7.15 - wywiad dla Jedynki radiowej
- wręczenie nagród dla pracowników Ośrodka Pamięć i Przyszłość z Wrocławia
- Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
10-12 maja - posiedzenie Sejmu
10 maja - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Filharmonia Narodowa - recital fortepianowy Vesselina Stanewa
11 maja - Komitet Stały Rady Ministrów
14 maja - Gdańsk - uroczystość przekazania środków europejskich dla Bazyliki Mariackiej
15 maja - kapituła nagrody TOTUS medialny
- spotkanie ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich
- nagrody Laur Pamięci
16-19 maja - Wilno (Litwa) - X posiedzenie Polsko-Litewskiej Grupy ds. Dziedzictwa Kulturowego
20 maja - nagrody im. Lecha Kaczyńskiego dla twórców kultury
24-26 maja - posiedzenie Sejmu
24 maja - Komitet Europejski Rady Ministrów
- podpisanie kontraktów terytorialnych z marszałkami województw na fundusze europejskie dla kultury
25 maja - Komitet Stały Rady Ministrów
27 maja - wystawa o Witoldzie Pileckim w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
28 maja - Wiele - koronacja obrazu Matki Boskiej
31 maja - Komitet Europejski Rady Ministrów

17 czerwca - 10.30 - udział w programie "Wywiadówka" TVP Gdańsk
17.00 - konsekracja kościoła św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu

19 czerwca - prezentacja sieci Ośrodka Pamięć i Przyszłość w MKiDN

20-22 czerwca - posiedzenie Sejmu

20 czerwca - Komisja Trójstronna ds. Kultury i Mediów
- Gala Polskich Przedsiębiorców "Gazety Polskiej Codziennie"

21 czerwca - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Komitet Stały Rady Ministrów

22 czerwca - otwarcie wystawy "Dziedzictwo" w Muzeum Narodowym w Krakowie
- spotkanie z Politycznym Klubem Krakowskim

23 czerwca - Kraków - spotkanie z dyrektorami muzeów polskich

24 czerwca - Puck - pielgrzymka na łodziach
- Gdańsk Nowy Port - spotkanie z mieszkańcami
- Gniew - bankiet rycerstwa polskiego i angielskiego

26-29 czerwca - Mińsk - obrady polsko-białoruskiej grupy ds. dziedzictwa

30 czerwca - Łazienki - doroczne nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

1 lipca - Kongres PiS w Przysusze
- Kraków - finał Festiwalu Kultury Żydowskiej

2 lipca - Międzynarodowa Rada Oświęcimska w Auschwitz-Birkenau
- Kraków - otwarcie światowej sesji UNESCO

4 lipca - Łazienki Królewskie - otwarcie wystawy malarstwa Plerscha

5 i 7 lipca - posiedzenie Sejmu

5 lipca - MSZ - dyskusja nt. Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa

6 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów
- spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem w W-wie

7-9 lipca - Warsaw Summer Jazz Days

10 lipca - Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
- "Oratorium Wołyńskie" Krzesimira Dębskiego w Łazienkach Król.

11-17 lipca - urlop nad Bałtykiem

13 lipca - koncert Yes w Dolinie Charlotty

18-20 lipca - posiedzenie Sejmu

19 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów

20 lipca - Komitet Europejski Rady Ministrów

22 lipca - Marsz Pamięci w Warszawie z okazji 75-lecia rozpoczęcia zagłady getta

23-26 lipca - wizyta w miejscach polskich prac konserwatorskich na Ukrainie

27 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów

28 lipca - wystawa najlepszych prac dyplomowych polskich Akademii Sztuk Pięknych na gdańskiej ASP

1 września - Muzeum II Wojny Światowej - wystawa prezentująca efekty badań archeologicznych na Westerplatte
- Msza Św. pod Pocztą Polską w Gdańsku

2 września - Msza Św. i uroczystości w 78 rocznicę pierwszego transportu więźniów w Stutthof
- inauguracja III Festiwalu Oper Barokowych w Teatrze Królewskim w Łazienkach Warszawskich

3 września - finał Festiwalu Kultury Żydowskiej w Warszawie

4 września - Filharmonia Narodowa - koncert w Święto Niepodległości Ukrainy

5 września - prezentacja programu rządowego "Niepodległa" wszystkim polskim ambasadorom

6 września - spotkanie Zespołu Branżowego instytucji kultury

7 września - Komitet Stały Rady Ministrów

8 września - inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Programowej Instytutu Adama Mickiewicza
- Muzeum II Wojny Światowej - koncert Nahorny Trio

9 września - Suchowola - uroczystości z okazji 70 urodzin bł. Jerzego Popiełuszki

11 września - inauguracyjne posiedzenie prezydenckiego Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości - prezentacja programu rządowego "Niepodległa"

12-15 września - posiedzenie Sejmu

12 września - otwarcie nowej galerii w Pałacu w Wilanowie

2016

20 stycznia - Komitet ds. eUropejskich Rady Ministrów

20 stycznia - spotkanie z kard. Kazimierzem Nyczem

21 stycznia - spotkanie kierownictwa MKiDN z nowymi prezesami TVP i PR
21 stycznia - Komitet Stały Rady Ministrów
21 stycznia - spotkanie z Prezesem Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
21 stycznia - spotkanie z działaczami PiS z Wilanowa

22 stycznia - spotkania z dyr. NOSPR, ambulance Muzeum Polin, abortion TVP Kultura, WFFiD i Muzeum Narodowego w Krakowie

23 stycznia - Gdańsk - konferencja nt. Muzeum Westerplatte i spotkanie na ten temat z przewodnikami PTTK po Gdańsku

25 stycznia - spotkanie z Matthew Tyrmandem, dyr. Muzeum Wieliczka i Zamku na Wawelu

26 stycznia - spotkanie z Komitetem Programowym Kongresu Muzealników Polskich
26 stycznia - nagroda "Człowiek Wolności" tygodnika "W Sieci"

27-29 stycznia - posiedzenie Sejmu

27 stycznia - Komitet ds. eUropejskich Rady Ministrów
27 stycznia - spotkanie z dyr. TV Republika
27 stycznia - Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu

28 stycznia - spotkanie z MSZ nt. Rewindykacji polskich dóbr kultury
28 stycznia - Komitet Stały Rady Ministrów

30 stycznia - wizyta w Wiśniowej k. Myślenic (miejscowe zabytki)

1 luty - uroczystość wręczania nagrody "Człowiek Roku" tygodnika "Wprost"

2 luty - Kancelaria Premiera - spotkanie przygotowujące państwo do Światowych Dni Młodzieży
- wywiad dla telewizji łotewskiej

3 luty - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów

4 luty - Komitet Stały Rady Ministrów

5-7 luty - wizyta w Krakowie

9 luty - podpisanie umowy na budowę wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

10-12 luty - posiedzenie Sejmu

10 luty - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów

11 luty - Komitet Stały Rady Ministrów

13 luty - posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS w Suwałkach 

15 luty - Berlin - dyskusja ministrów kultury UE o przyszłości przemysłu filmowego i udział w finale festiwalu filmowego Berlinale

16 luty - debata o polityce historycznej w Narodowej Radzie Rozwoju z udziałem Prezydenta A.Dudy
16 luty - spotkanie z prezydentem Gdyni W.Szczurkiem
17 luty - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
17 luty - premiera filmu polskiego "Na granicy"
18 luty - Komitet Stały Rady Ministrów
18 luty - otwarcie wystawy "Frank Stella i synagogi dawnej Polski" w Muzeum Polin
19 luty - Zespół ds. Programowania Prac Rządu
19 luty - koncert w Filharmonii Narodowej wraz z Premier B.Szydło
20 luty - wernisaż prac Pawła Kowalewskiego ("Gruppa")
21 luty - koncert Adriana Belew (dawne King Crimson)
23 luty - koncert "Splendor katedry za Ludwika XIV" w Filharmonii Narodowej
24-26 luty - posiedzenie Sejmu
24 luty - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
25 luty - Komitet Stały Rady Ministrów
27 luty - dyżur poselski w Gdańsku
28 luty - otwarcie Biura Poselskiego w Gdańsku
29 luty - koncert urodzinowy F.Chopina w Filharmonii Narodowej w wykonaniu zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego 2015 Jin Cho

1 marca - spotkanie w sprawie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie
1 marca - koncert w 206 urodziny Chopina w Filharmonii Narodowej
2 marca - wizyta w Muzeum Wojny Obronnej 1939 r. w Sochaczewie
2 marca - wręczenie Polskich Nagród Filmowych "Orły"
2 marca - spotkanie z dyrektorem Muzeum Narodowego w Kielcach
2 marca - spotkanie z PiS dzielnicy Warszawa Mokotów
3 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
3 marca - spotkanie z ambasador Izraela
3 marca - spotkanie artystyczne "Herbert i Niezłomni"
4 marca - spotkanie z dyrektorem Muzeum Narodowego w Szczecinie
4 marca - Rada ds. Muzeów
4 marca - spotkanie ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego na UG
5 marca - Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bytowie
5 marca - Dyżur w Biurze Poselskim w Gdańsku
6 marca - wręczanie nagród "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata" w Muzeum Polin
7 marca - wizyta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce
7 marca - wywiad dla TV ARTE i ZDF
7 marca - spotkanie z liderem "Solidarności" Piotrem Dudą
7 marca - premiera filmu dok. o żołnierzu wyklętym "Zaporze"
8 marca - posiedzenie Rady Ministrów
9-11 marca - posiedzenie Sejmu
9 marca - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
9 marca - spotkanie z marszałkiem Senatu St. Karczewskim
9 marca - spotkanie z burmistrzem Skarszew
9 marca - koncert w 75 urodziny Jerzego Maksymiuka w Tetrze Wielkim
10 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
10 marca - premiera "Dziadów" Mickiewicza w Teatrze Narodowym 
12 marca - koncert inauguracyjny 20 Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego w Warszawie
14 marca - wręczenie "Gloria Artis" dla filmowców
15 marca - spotkanie z ambasadorem Litwy

16-18 marca - posiedzenie Sejmu
16 marca - spotkanie z Papieską Radą Kultury nt. współpracy kulturalnej między Polską i Watykanem
16 marca - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów 
17 marca - otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu
19 marca - 40-lecie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
19 marca - poetycka Nagroda Literacka Gdańska
20 marca - Bojano - Dzień Jedności Kaszubów
21 marca - podpisanie umowy o współprowadzeniu Ośrodka Pamięć i Przyszłość przez Ministerstwo Kultury i Miasto Wrocław
21 marca - spotkanie Oddziału W-wskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 
23 marca - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
23 marca - Teatr Narodowy - koncert piosenek Jana Kelusa
24 marca - Komitet Stały Rady Ministrów
24 marca - "Parsifal" R.Wagnera w Filharmonii Narodowej
24 marca - kolaudacja "żywego obrazu" "Chrzest Polski" J.Matejki
30 marca - 1 kwietnia - posiedzenie Sejmu
30 marca - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
31 marca - Komitet Stały Rady Ministrów

1 kwietnia - posiedzenie Sejmu
3 kwietnia - Filharmonia Narodowa - koncert w 11 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II
5 kwietnia - udział w posiedzeniu Rady Ministrów
6 kwietnia - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
6 kwietnia - Zespół ds. Programowania Prac Rządu
6 kwietnia - wręczenie Gloria Artis dla byłej attache ambasady Litwy
6 kwietnia - spotkanie z o. Dubielem, kustoszem w Ziemi Świętej
7 kwietnia - spotkanie z ks. Janem Nikielem, proboszczem katedry we Lwowie
7 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów
8 kwietnia - uroczystość przy grobie Michała Landego w 155 rocznicę śmierci w manifestacji w Warszawie
10 kwietnia - całodniowe obchody 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej w W-wie
11 kwietnia - wizytacja prac w niemieckim obozie zagłady w Sobiborze
12-14 kwietnia - posiedzenie Sejmu
12 kwietnia - informacja nt. sytuacji muzeów w senackiej Komisji Kultury
13 kwietnia - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
14 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów
15 kwietnia - Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu w 1050-lecie chrztu Polski i powstania państwa polskiego

16 kwietnia - 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Kaszuby" w Kartuzach
17 kwietnia - otwarcie kościoła na Zamku w Malborku
18 kwietnia - Oddział Warszawski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
19 kwietnia - udział w posiedzeniu Rady Ministrów
- koncert piosenek Jana Kelusa w Teatrze Narodowym
20 kwietnia - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
- Polski Komitet UNESCO
21 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów
22 kwietnia - wręczenie powołań do Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zabytków
- spotkanie ze środowiskiem tygodnika katolickiego "Młoda Polska"
23 kwietnia - IX Pomorski Kongres Obywatelski
- Opera Leśna - koncert muzyki Mieczysława Weinberga
24 kwietnia - pogrzeb "Łupaszki" na Powązkach
25-26 kwietnia - wizyta w Holandii; spotkania dot. współpracy w sprawie budowy Muzeum w Sobiborze
27-29 kwietnia - posiedzenie Sejmu
27 kwietnia - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
28 kwietnia - Komitet Stały Rady Ministrów

2 maja - wizyta w Wiśniowej i w Tyńcu
4 maja - Komitet Rady Ministrów
5 maja - konferencja w Majdanku nt. przyszłości Sobiboru
6 maja - wizyta w Treblince i w Białymstoku w związku z planami budowy Muzeum Sybiru
7 maja - spotkania w Gdańsku
9 maja - prezentacja projektu Muzeum Historii Polski
11-13 maja - posiedzenie Sejmu
11 maja - Komitet ds. Europejskich Rady Ministrów
12 maja - Komitet Stały Rady Ministrów

16 maja - obiad z min. Michaiłem Szwydkojem, przedstawicielem prezydenta Rosji ds. kulturalnych kontaktów międzynarodowych
18-20 maja - posiedzenie Sejmu
18 maja - Komitet ds. UE Rady Ministrów
Zespół ds. Programowania Prac Rządu
spotkanie Oddziału W-wskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
19 maja - Komitet Stały Rady Ministrów
kapituła nagrody "Totus Medialny" Episkopatu Polski
20 maja - "Pan Tadeusz" A.Mickiewicza w Teatrze Narodowym, ks. 1-2
21 maja - "Pan Tadeusz" A.Mickiewicza w Teatrze Narodowym, ks. 3-4
22 maja - Żarnowiec - Msza Św. i spotkanie kaszubskiej rodziny Bachów
23 maja - wizyta w Treblince i Białymstoku
24 maja - Międzynarodowa Rada Oświęcimska w Muzeum Auschwitz-Birkenau
25 maja - Komitet ds. UE Rady Ministrów
Sopot - finał Festiwalu Dwa Teatry
29 maja - 25-lecie Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie
31 maja - Sochaczew - prezentacja militariów z II wojny światowej

1 czerwca - spotkanie z dziećmi z Celbowa w ministerstwie (Dzień Dziecka)
- otwarcie wystawy "Brescia. Renesans północnych Włoch" w Muzeum Narodowym w W-wie

3 czerwca - Komitet Stały Rady Ministrów
- koncertowe wykonanie "Tristana i Izoldy" R.Wagnera w Filharmonii Narodowej

4 czerwca - Zjazd Okręgowy PiS w Gdańsku

5 czerwca - Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

7 czerwca - wizyta w instytucjach kultury w Szczecinie

8-10 czerwca - posiedzenie Sejmu

8 czerwca - Komitet Europejski Rady Ministrów
- rządowy Zespół ds. Promocji Polski
- konferencja "Żydowskie dziedzictwo kulturowe" w Muzeum Polin

9 czerwca - Komitet Stały Rady Ministrów
- premiera "Soplicowa" P.Cieplaka w Teatrze Narodowym

10 czerwca - odznaczenia dla działaczy Federacji Młodzieży Walczącej

11 czerwca - Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie
- otwarcie biura Muzeum Westerplatte i Wojny Obronnej 1939

12 czerwca - premiera "Tristana i Izoldy" R.Wagnera w Operze Narodowej

13 czerwca - Tczew - otwarcie Centrum Konserwacji Wraków

14 czerwca - Msza św. w Auschwity w 76 rocznrocznicę wszych polskich więźniów 

16 czerwca - Komitet Stały Rady Ministrów
16 czerwca - przyjęcie w rezydencji ambasadora USA z okazji Dnia Niepodległości
17 czerwca - Komitet Europejski Rady Ministrów
17 czerwca - Zespół ds. Programowania Prac Rządu
20 czerwca - spotkanie z prezydentem Chin i Polski; podpisanie umowy o współpracy kulturalnej z Chinami
21-23 czerwca - posiedzenie Sejmu
21 czerwca - Rada Ministrów
22 czerwca - Berlin - spotkanie rządów Polski i Niemiec w 25 rocznicę traktatu
23 czerwca - Komitet Stały Rady Ministrów
23 czerwca - debata "Jan Paweł II i zjednoczenie Europy" w Fundacji Adenauera
24 czerwca - spotkanie z Międzynarodową Radą Oświęcimską
25 czerwca - Wrocław - koncert Davida Gilmoura
27 czerwca - Białystok - 75 rocznica mordu niemieckiego na Żydach
28 czerwca - otwarcie wernisażu "Malarstwo z Normandii" w Muzeum Narodowym w Gdańsku (mój patronat)
29 czerwca - Gdańsk - IX posiedzenie Polsko-Litewskiej Grupy ds. Dziedzictwa
30 czerwca - posiedzenie Polsko-Litewskiej Grupy c.d. i podpisanie protokołu
30 czerwca - Starogard Gd. - spotkanie z przedsiębiorcami
30 czerwca - Tczew - zwiedzanie mostu na Wiśle

 

2 lipca - V Kongres PiS

4 lipca - Kielce - konferencja międzynarodowa "Antysemityzm jako narzędzie komunizmu" i obchody 70-lecia pogromu Żydów

5-7 lipca - posiedzenie Sejmu

6 lipca - Komitet Rady Ministrów ds. europejskich

7 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów

8-9 lipca - szczyt NATO w Warszawie

8 lipca - wystawa poświęcona Ryszardowi Kuklińskiemu w W-wie

10 lipca - festiwal "Wschód Kultury" w Lublinie

11 lipca - Zespół ds. Strategii Europa 2020

12 lipca - uroczystości upamiętniające pacyfikację wsi Michniów przez Niemców

13 lipca - Komitet Rady Ministrów ds. europejskich

14 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów
- Kraków - przyjęcie odzyskanego obrazu Jana Matejki

15 lipca - widowisko "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie

19-22 lipca - posiedzenie Sejmu

20 lipca - Komitet ds. UE Rady Ministrów
20 lipca - wystawa "Jan Paweł II. Źródła" org. przez Muzeum Historii Polski

21 lipca - Komitet Stały Rady Ministrów
21 lipca - spotkanie z ambasadorami W.Brytanii, Francji i Włoch w Muzeum Narodowym w W-wie

23 lipca - odsłonięcie tablicy poświęconej Andrzejowi Przewoźnikowi i Msza Św. w Jego intencji w Katedrze Polowej Wojska Polskiego
23 lipca - otwarcie wystawy "Lux in Oriente" w Muzeum Narodowym w Gdańsku (Zielona Brama)

24 lipca - spotkania w Gdańsku

25 lipca - Międzyresortowy Zespół ds, Programu "Niepodległa 18" pod moim kierownictwem

27 lipca - Komitet ds. UE Rady Ministrów
27 lipca - Wawel - spotkanie władz państwa z papieżem Franciszkiem

28 lipca - Jasna Góra - Msza Św. z papieżem Franciszkiem

29 lipca - Auschwitz - wizyta papieża Franciszka

18 sierpnia - festiwal "Chopin i Jego Europa" w W-wie

20 sierpnia - pogrzeb dziennikarza i publicysty Jarosława Gizińskiego w Józefowie

21 sierpnia - udział w "Rozmowach Niedokończonych": 18.15-19.25 w TV TRWAM i Radio Maryja; 21.30-23.35 w Radio Maryja

23 sierpnia - udział w posiedzeniu Rady Ministrów

25 sierpnia - Komitet Stały Rady Ministrów

26 sierpnia - "Preludia" Chopina w wykonaniu Erica Lu w W-wie

28 sierpnia - pogrzeb "Inki" i "Zagończyka" w Gdańsku
28 sierpnia - Festiwal Goldbergowski w Gdańsku

31 sierpnia - uroczystości sierpniowe w Sali BHP w Gdańsku
31 sierpnia - Msza Św. w kościele św. Brygidy w Gdańsku i uroczystości pod Bramą Stoczni Gdańskiej

1 września - Malbork - uroczystości pod Pomnikiem Celników
- Szymankowo - uroczystości w rocznicę 1.09.1939
- Tczew - uroczystości w rocznicę 1.09.1939
- Westerplatte - Koncert Niepodległości

2 września - 8.30 - Radio Gdańsk
- Stutthof - 77 rocznica 1 transportu do obozu
- Gdynia - podpisanie umowy na przekazanie środków europejskich szkole plastycznej

3 września - 11.00 - Park Oliwski - Narodowe Czytanie "Quo vadis" Sienkiewicza

4 września - 9.00 - Radio Zet i Polsat News

5-6 września - posiedzenie Sejmu

5 września - premiera filmu "Smoleńsk" Andrzeja Krauzego

6 września - koncert z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy w W-wie

8 września - Komitet Stały Rady Ministrów
- wieczór pożegnalny ambasadora Francji Buhlera
- inauguracja Festiwalu Filmów Meksykańskich w W-wie

9 września - podpisanie umowy na środki europejskie dla katedry w Pelplinie
- inauguracja sezonu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

10 września - inauguracja 50 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku

11 września - Rada Polityczna PiS

13-14 września - posiedzenie Sejmu

15-16 września - Londyn - Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

21-23 września - posiedzenie Sejmu

21 września - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Zespół ds. Programowania Prac Rządu
- Senat - spotkanie nt. finansowania instytucji polskich na Zachodzie
- gala "Polski Przedsiębiorca 2015" "Gazety Polskiej Codziennie"

22 września - Komitet Stały Rady Ministrów
- sejmowa Komisja Kultury - informacja nt. budowy Muzeum Historii Polski i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

23 września - wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS

24-27 września - oficjalna wizyta w Izraelu, m.in. rozmowy w Yad Vashem w Jerozolimie nt. Treblinki, Sobiboru, Płaszowa i Chełmna nad Nerem

28 września - Komitet Europejski Rady Ministrów

29 września - Komitet Stały Rady Ministrów
- Wrocław - otwarcie wystawy "Modernistyczny Lwów"

30 września - Busko-Zdrój - otwarcie odnowionego cmentarza żydowskiego
- Starogard Gd. - 25-lecie Klubu Biznesu i wręczenie nagród "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

1 października - Gdańsk - wręczenie Gloria Artis dla gdańskich pisarzy
- Gdynia - finał festiwalu filmowego o żołnierzach wyklętych

2 października - Piaśnica - Msza Św. w 77 rocznicę niemieckiego mordu
- Luzino - odsłonięcie pomnika prof. Gerarda Labudy
- Gdynia - festiwal Clasica Nova w Teatrze Muzycznym

3 października - W-wa - 35-lecie tygodnika "Solidarność"
- premiera filmu "Wołyń" W.Smarzowskiego

4-6 października - posiedzenie Sejmu

4 października - spotkanie w sprawie sprowadzenia szczątków kmdr Unruga
- spotkanie oddziału w-wskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

5 października - Komitet Europejski Rady Ministrów
- inauguracja roku na Akademii Sztuk Pięknych w W-wie
- spotkanie z org. "Międzynarodowy Sojusz ds. Holocaustu"
- wręczenie nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2015 r.

6 października - Komitet Stały Rady Ministrów
- konferencja historyczna na temat ceremonii dworskich

7 października - koncert Yundi Li w Filharmonii Narodowej

8 października - Kongres Republikański w W-wie
- gala nagród TOTUS na Zamku Królewskim w W-wie

10 października - wizyta na Dolnym Śląsku (m.in. Świdnica i Henryków)

11 października - benefis Józefa Wilkonia

12 października - Komitet Europejski Rady Ministrów

13 października - Komitet Stały Rady Ministrów
- VI Polsko-Francuskie Konsultacje Międzyrządowe

15 października - Nowy Sącz - festiwal teatralny

16 października - Muzeum Polin - 30-lecie Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata
- Pałac Prezydencki - uroczystość dla Polaków ratujących Żydów

17 października - premiera "Totus Tuus" Pawła Woldana dla Teatru TV

18 października - wykład prof. Hanocha Gutfreunda "Polskie korzenie Uniwersytetu Hebrajskiego" w Muzeum Polin

19-21 października - posiedzenie Sejmu

19 października - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Kraków - Msza Św. pogrzebowa Andrzeja Wajdy

20 października - spotkanie z posłami i senatorami PiS z komisji kultury
- otwarcie Amerykańskiego Centrum Kultury w W-wie
- doroczne nagrody Muzeum Polin za ochronę dziedzictwa żydowskiego w Polsce

21 października - Sopot - odznaczenia dla nauczycieli szkoły muzycznej
- spotkanie Komitetu PiS Gdańsk Północ

22 października - Gdańsk - konferencja "1050 rocznica chrztu Polski"
- prezentacja pierwszych wyników badań archeologicznych na Westerplatte
- otwarcie wystawy "Krzyżacy i Gdańsk w 550-lecie pokoju toruńskiego" w Dworze Artusa

24 października - posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni

25 października - Włocławek - odsłonięcie pomnika nad odnalezionymi szczątkami 6 powstańców styczniowych
- posiedzenie rządowego Zespołu ds. Promocji Polski

26 października - Komitet Europejski Rady Ministrów
- posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej
- debata "Izrael i jego miejsce w światowym porządku"

27 października - Wrocław - posiedzenie Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej
- zwiedzenie wystawy "Modernistyczny Lwów" we wrocławskim Muzeum Architektury
- zwiedzenie Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

28 października - posiedzenie Komisji Międzynarodowej Fundacji Auschwitz-Birkenau
- Gdańsk - 27 rocznica tygodnika katolickiego "Młoda Polska"

29 października - Gdańsk - Msza Św. w 60-lecie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i obchody tej rocznicy

2 listopada - Warka - spotkanie z Marszałkiem Senatu i MSZ w sprawie finansowania instytucji polskich na Zachodzie

3-4 listopada - posiedzenie Sejmu

3 listopada - spotkanie z edukatorami i liderami społecznymi z Izraela
- Komitet Stały Rady Ministrów
- spotkanie z okazji wznowienia "Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego"

4 listopada - wręczenie listy "Pamięć Świata" UNESCO w Kancelarii Prezydenta

5 listopada - Kongres Obywatelski na Politechnice W-wskiej

6 listopada - nagrody im. Majera Bałabana za prace nt. historii Żydów w Polsce
- recital pianisty Grosvenora Benjamina na Uniw. W-wskim

7 listopada - prezentacja architektoniczna Muzeum Historii Polski
- nagrody "Strażnik Pamięci" tygodnika "Do Rzeczy"

8 listopada - wręczenie stypendiów dla uczniów szkół artystycznych
- Msza Św. za Henryka Sławika i Antalla i odsłonięcie ich pomnika w W-wie
- noc wyborów w USA organizowana przez ambasadę Stanów Zjednoczonych

9 listopada - wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
- Komitet Europejski Rady Ministrów 
- debata "Jaka polityka zagraniczna?" na Zamku Królewskim

10 listopada - Komitet Stały Rady Ministrów
- wystąpienie na konf. "Polskie dziedzictwo duchowe i kulturalne na Wschodzie" w Senacie
- Msza Św. w katedrze i marsz w przeddzień Święta Niepodległości

11 listopada - Msza Św. i oratorium "Przymierze" Michała Lorenca w Świątyni Opatrzności Bożej z okazji Święta Niepodległości

15-16 listopada - posiedzenie Sejmu

16 listopada - posiedzenie Sejmu
- Komitet Stały Rady Ministrów
- koncert Kronos Quartet w Muzeum Polin
17 listopada - Zespół ds, Promocji Kultury Polskiej Zagranicą
- Bydgoszcz: spotkanie z lokalnym biznesem; spotkanie z Klubem "Frondy"
18 listopada - Bydgoszcz: wywiad dla Radia PiK; spotkanie z biskupem bydgoskim
- I Kongres Pamięci Narodowej w Gdańsku org. przez IPN - udział w panelu głównym "Pamięć, patriotyzm, przyszłość"
19 listopada - Sztum: spotkanie z mieszkańcami i wizyta na zamku
- Elbląg: nadanie statusu biblioteki naukowej i wpis jej do narodowego zasobu biblioteczno-wystawienniczego
- W-wa: koncert Sinfonia Iuventus
21-22 listopada - Izrael: III posiedzenie polsko-izraelskiego dialogu międzyrządowego
23 listopada - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Gala "Kompasu Młodej Sztuki"
24 listopada - Komitet Stały Rady Ministrów
- otwarcie Targów Książki Historycznej w W-wie
25 listopada - Zespół ds. sprowadzenia szczątków admirała Unruga z Paryża do Gdyni w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
25-26 listopada - spotkanie z pracownikami MKiDN w pałacu w Radziejowicach
26 listopada - Zjazd Okręgowy PiS woj. pomorskiego
27 listopada - zakończenie Targów Książki Historycznej w W-wie
- Filharmonia Narodowa - recital Grigorija Sokołowa (fort.)
28 listopada - finał Kongresu Kultury Pomorskiej w Gdańsku
29 listopada - Warsztaty Akademickie w Gdańsku nt. polsko-żydowskiej wspólnoty doświadczeń
30 listopada -2 grudnia - posiedzenie Sejmu
30 listopada - Komitet Europejski Rady Ministrów
- Filharmonia Narodowa - koncert Santander Orchestra

1-2 grudnia - c.d. posiedzenia Sejmu

1 grudnia - Komitet Stały Rady Ministrów
- Parlamentarny Zespół ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości - prezentacja rządowego programu "Niepodległa"

2 grudnia - Komitet Europejski Rady Ministrów
- spotkanie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko

3 grudnia - Gdańsk - XX Zjazd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

4 grudnia - Gniew - uroczystość honorująca 555 rocznicę męczeńskiej śmierci burmistrza Gdańska Hermana Stargarda

5 grudnia - debata "Unia Europejska w świecie - słabnąca potęga"
- koncert Randy Breckera i Włodka Pawlika

6 grudnia - Opole - podpisanie listu intencyjnego o współprowadzeniu Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach przez MKiDN
- "Requiem" Mozarta ku pamięci ofiar stanu wojennego w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej

7 grudnia - Komitet Organizacyjny Festiwalu Filmów w Gdyni
- uroczystość dla Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej w Pałacu Prezydenckim

8 grudnia - Łódź i Chełmno nad Nerem - 75 rocznica rozpoczęcia Zagłady Żydów Polskich

9 grudnia - Gdańsk - Warsztaty Akademickie - debata nt. polsko-żydowskiej wspólnoty doświadczeń
- Starogard Gd. - opłatek z Klubem Biznesu

10 grudnia - premiera "Garderobianego" R.Harwooda w Teatrze Narodowym

11 grudnia - premiera "Czarodziejskiego fletu" Mozarta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

12 grudnia - wystawa "Rodzime zwyczaje w sztuce polskiej XIX i XX wieku" w Pałacu Prezydenckim

13-16 grudnia - posiedzenie Sejmu

14 grudnia - spotkanie świąteczne w Instytucie Adama Mickiewicza

16 grudnia - premiera "Wiśniowego sadu" Czechowa na 70-lecie Teatru Wybrzeże

20 grudnia - Westerplatte - prezentacja efektów I fazy wykopalisk archeologicznych
- Chojnice - spotkanie z mieszkańcami oraz z władzami nt. miejscowego muzeum
- Czersk - wizyta w zabytkowym kościele

21 grudnia - otwarcie Galerii Sztuki Dawnej w Muzeum Narodowym w W-wie