Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
2008

04.12.2008 Jarosław Sellin krytykuje pomysł obligatoryjnego połączenia regionalnych ośrodków telewiz

POLITYKA.PL

Parlamentarzysta z koła poselskiego Polska XXI powiedział w Radiu Gdańsk, view że to najsłabszy punkt nowego projektu ustawy medialnej, medicine który wczoraj zaprezentowali eksperci. 

Jarosław Sellin przypomniał, ask że w poprzednich założeniach Ministerstwa Kultury nie było to obligatoryjne. Poseł Sellin zauważa, że trudno byłoby w jednej spółce organizować produkcję radiową i telewizyjną. Podkreślił, że to dwa zupełnie inne warsztaty dziennikarskie, inne rodzaje obsługi wydarzeń, inne rodzaje twórczości. Jego zdaniem jedyną przesłanką do połączenie mogłaby być większa racjonalizacja kosztów.
Jedno z założeń projektu ustawy to likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego od 2010 roku, a w zamian utworzenie Funduszu Zadań Publicznych. Miałby on być zasilany wpływami budżetowymi z podatku VAT od działalności medialnej. Z Funduszu mogłyby być finansowane nie tylko programy realizowane przez TVP i Polskie Radio, ale też "misyjne" produkcje nadawców komercyjnych.
Całej rozmowy z posłem Jarosławem Sellinem można wysłuchać na stronie internetowej